Greenfield lokacije
Izbori za Savete mesnih zajednica danas se održavaju u 11 naselja pećinačke opštine. Kako je saopštilo Radno telo Opštinske izborne komisije za sprovođenje izbora za Savete mesnih zajednica, sva biračka mesta u Ašanji, Brestaču, Donjem Tovarniku, Karlovčiću, Kupinovu, Obrežu, Ogaru, Pećincima, Popincima, Subotištu i Sibaču otvorena su na vreme – u 7.00 časova i biće otvorena do 20.00 časova, a do sada nisu prijavljene nikakve nepravilnosti u procesu glasanja.
U Ašanji se bira 7 članova Saveta Mesne zajednice, a za ovih 7 mesta kandidovalo se 8 kandidata, u Brestaču se za 7 mesta u Savetu kandidovalo 9 kandidata, U Donjem Tovarniku se za 7 članova Saveta kandidovalo 8 kandidata, u Karlovčiću na 7 mesta u Savetu pretenduje 14 kandidata, u Kupinovu se 10 kandidata takmiči za 9 mesta u Savetu, ista je situacija i u Obrežu gde se za 9 mesta u Savetu nadmeće 10 kandidata, dok se u Ogaru 8 kandidata bori za 7 mesta u Savetu. U Popincima i Subotištu se takođe bira po 7 članova saveta i u oba naselja se kandidovalo po 8 kandidata, u Pećincima se za 9 mesta u Savetu nadmeće 10 kandidata, dok se u Sibaču za 5 mesta u Savetu Mesne zajednice bori 6 kandidata.
U svakom od naselja u kojima se održavaju izbori, građani sa pravom glasaimaju pravo da na glasačkom listiću zaokruže maksimalno onoliko kandidata koliko se u njihovom naselju bira članova Saveta Mesne zajednice.