Greenfield lokacije
Na inicijativu građana i Udruženja „Nova duga“ iz Kupinova, opština Pećinci izdvojila je sredstva u visini od 200 hiljada dinara za uređenje parka i dečijeg igrališta u tom mestu, a meštani Kupinova u volonterskoj akciji juče su započeli prvu fazu radova na uređenju ove površine u Oračkoj ulici. U toku je sadnja platana i zimzelenog drveća, nakon čega će biti postavljen kompletan mobilijar, rekla nam je Vukica Sever, predsednica Udruženja građana „Nova duga“.
Uprkos lošem vremenu kupinci su se u velikom broju odazvali volonterskoj akciji koja za cilj ima uređenje ove do skoro zapuštene javne površine, kako bi mališani u tom mestu dobili adekvatan prostor za igru a i samo naselje prijatniji i lepši izgled.
Akciji su se pridružili i članovi Saveta Mesne zajednice Kupinovo, kojiapeluju na sve građane da očuvaju novouređeni prostor kako bi i buduće generacije mogle da ga koriste što duže. Sa prvim danima proleća najmlađi meštani Kupinova moći će već da se igraju u ovom parkiću koji nosi simboličan naziv “Park prijateljstva“.