Ponedeljak, 7. Novembar 2022.

Kameni u vrhu tabele

U okviru 12. kola Međuopštinske lige Srem – Istok, u Šimanovcima su se sastali domaći FK „Hajduk 1932“ i gosti iz Ašanje FK „Kameni“.

Izuzetno borbena utakmica, sa tri gola, ali i 15 žutih kartona. U 21. minutu, Kameni dolazi u vođstvo: posle centaršuta Milutinovića na drugu stativu, i povratnog pasa Dobrikovića, odlično postavljeni Vujčić glavom šalje loptu iza leđa Uzelca. Prednost gostiju trajala je svega tri minuta: na odbijenu loptu natrčava iskusni Vračević i ona završava u nebranjenom delu gola ekipe iz Ašanje.

U nastavku utakmice više prilika na obe strane. Mladi fudbaler Kamenog, Vudragović u nekoliko navrata bio je u situaciji jedan na jedan sa Uzelcem, ali je golman domaćina uvek izlazio kao pobednik. S druge strane, sjajnu priliku za Hajduk 1932 prupustio je Vasiljević, kada je posle njegovog udarca glavom, lopta okrznula prečku gola Ivanovića. Gol odluke viđen je u 77. minutu: Nikola Straživuk prolazi po levoj strani, ulazi u sredinu terena i sjajnim šutem sa oko 25 metara šalje loptu u gornji levi ugao gola Uzelca.

Konačan rezultat: Hajduk 1932 – Kameni 1:2 (1:1)

ŠIMANOVCI. Igralište: FK Hajduk 1932. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Pavlović (Ogar). Pomoćnici: Branislav Grozdanić (Ogar) i Radovan Vejić (Ruma). Delegat: Goran Zakić (Ruma). Strelci: 0:1 Vujčić u 21, 1:1 Vračević u 24 i 1:2 Straživuk u 77. minutu. Žuti kartoni: Uzelac, Tomić, Vračević, Vasiljević, Petrović, Milovanović i Kovačevič (Hajduk 1932), Ivanović, Straživuk, Vujčić, Dobriković, Radojčić, Jovanović, Milutinović i Vasić (Kameni).

HAJDUK 1932: Uzelac, Tomić, Beraković (od 63. Kovačević), Nikolić, Vidakov, Vasiljević, Bosančić, Vračević (od 72. Lučić), Savić, Petrović, Milovanović.

KAMENI: Ivanović, Straživuk, Vujčić, Dobriković, Mileusnić, (od 60. Asani), Jovanović, Radojčić, Nazi, Pilipović, Vudragović, Milutinović.