Ponedeljak, 7. Novembar 2022.

Uspešna serija Srema

U okviru 13. kola Sremske lige, u Sremskim Mihaljevcima su se sastali domaći FK „Srem“ i gosti iz Popinaca FK „Napredak Meridian“.

Domaći tim nastavio je seriju utakmica završenih sa pozitivnim rezultatom - u poslednjih sedam utakmica, četiri pobede i tri nerešena meča - od 21 moguća boda, 15 osvojenih.

Fudbaleri Srema poveli su u 33. minutu: Jovanović dobija na desnoj strani loptu u blizini kaznenog prostora, gde prelazi dvojicu odbrambenih igrača Napretka i šutem pogađa levi gornji ugao gola Nikolića. Četiri minuta kasnije 2:0: Opačić vraća loptu svom golmanu Nikoliću, koji ne uspeva da je iskontroliše i praktično je poklanja Cvetkoviću. Posle gola Vukelića u 66. minuti i smanjivanja prednosti domaćina na 2:1, činilo se da utakmica dobija drugi tok. Međutim, u 70. minutu, Komazec probija po desnoj strani, golman Nikolić kasni sa intervencijom, te omogućava Cvetkoviću da se po drugi put upiše u listu strelaca i to je 3:1. Konačan rezultat postavlja Nović odličnim šutem sa oko 25 metara.

Konačan rezultat: Srem – Napredak Meridian 4:1 (2:0)

SREMSKI MIHALJEVCI Igralište: FK Srem. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Skakavac (Ruma). Pomoćnici: Dejan Bilić (Morović) i Stefan Mijanović (Adaševci). Strelci: 1:0 Jovanović u 33, 2:0 Cvetković u 33, 2:1 Vukelić u 66, 3:1 Cvetković u 70. i 4:1 Nović u 78. minutu. Žuti kartoni: Radovanović i Tošić (Napredak Meridian).

SREM: Opačić, Jovanović (od 60. Helajzen), Stikić, Maričić, Cvetković, Komazec (od 80. Ranković), Bežanović (od 68. Živković), Turčinović, Bajlović, Vujasinović, Nović (od 80. Ranković).

NAPREDAK MERIDIAN: D. Nikolić, Mirosavljević, Jakšić, Todorović, Vukosavljević, Jovanović (od 52. Minić, od 75. Čubrilo), Spišić (od 52. Dragišić), I. Nikolić (od 75. Pavlović), Opačić, Radovanović (od 52. Vukelić), Tošić.