Ponedeljak, 31. Oktobar 2022.

Šimanovčani poraženi u gostima

U okviru 11. kola Međuopštinske lige Srem – Istok, šimanovački Hajduk 1932 gostovao je Poletu u Novim Karlovcima.

U 15. minutu raspoložen za igru Kesić pogađa prečku gola Hajduka 1932, da bi se u 38. minuti najbolje snašao pred golom Mitrovića i doveo Polet u vođstvo. Međutim, ono je trajalo svega pet minuta: mladi Bosančić u 43. minuti kažnjava neodlučnost domaće odbrane. U nastavku utakmice domaćin je bio ubedljiviji u svakom pogledu. Najpre je Kesić u 50. minuti ponovo upisan u listu strelaca: posle prodora Radosavljevića po boku i centaršuta, prihvata povratnu loptu i šalje je u mrežu gostiju. Samo pet minuta kasnije lopta je bila ponovo u mreži Hajduka 1932: strelac je bio Nikolić.

Očekivano Polet je došao do novih bodova, koji su ga zadržali na liderskoj poziciji.

Konačan rezultat postavljen je u 45. minutu: ubačenu loptu sa desne strane, koja je dugo putovala na drugu stativu, glavom šalje u gol iskusni Marković.

Konačan rezultat: Polet (NK) – Hajduk 1932 4:1 (1:1)

NOVI KARLOVCI. Igralište: FK Polet. Gledalaca: 100. Sudija. Aleksandar Panić (Beograd). Strelci: 1:0 Kesić u 38, 1:1 Bosančić u 43, 2:1 Kesić u 50, 3:1 Nikolić u 55, 4:1 Marković u 85. minutu.

POLET: Bašić (od 46. Pašić), Šarović, Lukić, Mitrović, Radosavljević, Kesić, Matić (od 46. Todorović), Nikolić, Delibos, Marković, Lazić.

HAJDUK 1932: Mitrović, Predragović (od 30. Vojkić), Tomić, Beraković (od 46. Galiot), Vidakov, Kovačević, Bosančić (od 46. Nedić), Lemajić, Vračević, Savić, Petrović (od 15. Milovanović).