Utorak, 4. Oktobar 2022.

Brestač izbio na čelo tabele

U okviru 4. kola Opštinske lige Pećinci, fudbaleri OFK Brestača dočekali su goste iz Karlovčića, u dugo očekivanom derbi meču opštinske lige.

Već posle dvadesetak minuta igre postalo je jasno u kom će se pravcu utakmica razvijati. Domaćin je poveo u 10. minutu golom Markovića, posle centaršuta Obrenovića. Par minuta kasnije prilika za Lovac: šut Dejana Garašanina brani Simić. Najlepši detalj na utakmici viđen je u 15. minutu: sjajan šut Obrenovića sa oko 25 metara i lopta završava iza leđa Stojanovića. Golom Cvetkovića u 43. minutu golom Cvetkovića potvrđena je apsolutna dominacija domaćina, koji na odmor odlazi s prednošću od 3:0.

U nastavku utakmice, dobar šut Luke Devrnje, ali lopta pogađa stativu gola Simića. Konačno, golom Brkovića u 80. minutu stavljena je tačka na opštinski derbi.

Konačan rezultat: OFK Brestač – Lovac 4:0 (3:0)

OFK Brestač se ovom utakmicom revanširao Lovcu za nedavni poraz u finalu Kupa OFS Pećinci, a u samom vrhu tabele došlo je do smene, te je sada OFK Brestač na čelnoj poziciji.

BRESTAČ. Igralište OFK Brestača. Gledalaca: 150. Sudija: Nenad Mihajlović (Šimanovci). Strelci: Marković u 10. Obrenović u 15, Cvetković u 43. i Brković u 80. minutu. Žuti kartoni: M. Garašanin, Mitrović i Radosavljević (Lovac).

BRESTAČ: Simić, Brković, Marin (od 71. Vukosavljević), Obrenović, D. Kovačević, Mihajlović (od 83. Ristivojević), Tomić, Cvetković, Ivanović (od 80. Stjepanović), Marković, M. Kovačević.

LOVAC: Stojanović, Klinčarević (od 54. Radosavljević), Petković, M. Garačanin, Vukašinović, Gmizić (od 15. Mitrović), Bošković, D. Garašanin (od 70. L. Devrnja), Jevđenić (od 54. Bojković), Devrnja, Dronjak.