Četvrtak, 21. April 2022.

Nova tri boda za Pećinčane

Utakmice vanrednog 23. kola Vojvođanske lige – Jug odigrane su juče, a fudbaleri Donjeg Srema 2015 dočekali su na Suvači fudbalere Jedinstva iz Rumenke.

Pećinački zonaš u rezultatsku prednost dolazi već u 5 minutu - posle ubačene lopte Ješića, na pravom mestu pred golom zonaša iz Rumenke najbolje je bio postavljen Kokir koji rutinski šalje loptu iza leđa Vidakovića. Nekoliko minuta kasnije Milovanović ne kažnjava kiks domaće odbrane. U 25. minutu viđen je lep šut Adamovića, koji nije doneo dupliranje prednosti Donjeg Srema 2015. Lepu priliku je imalo Jedinstvo u 39. minutu, posle skok-šuta Trišića, ali golman domaćina, Jelača, bio je na visini zadatka. Nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, ipak, dolazi do poravnanja rezultata, kada je strelac bio Samardžić.

Posle desetak minuta igre u nastavku utakmice nova promena rezultata - težak kiks odbrane Jedinstva kažnjava Sekulić. Gosti se nisu predavali, te u 55. minutu organizuju brzu kontru, Kanja je u sjajnoj prilici, ali, ne uspeva da savlada Jelaču. U 87. minutu poslednja prilika na utakmici - posle katastrofalne greške poslednje linije odbrane Donjeg Srema 2015, Ilić se našao oči u oči sa Jelačom. Srećom po domaćina, sve se okončalo bez posledica.

PEĆINCI. Igralište: Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 150. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma). Pomoćnici: Zoran Raport (Sremska Mitrovica) i Stefan Koldžić (Nikinci). Delegat: Stojša Jovanović (Ruma). Strelci: 1:0 Kokić u 5, 1:1 Samardžić u 41, 2:1 Sekulić u 54. minutu. Žuti kartoni: Kokir, Perišić, Zorić i Vukmanović (Donji Srem 2015); Ilić, Milovanović i Trišić (Jedinstvo).

DONJI SREM 2015: Jelača, N. Radosavjević (od 46. Marković), Adamović (od 46. Zejić, od 86. Ljubojević), Kokir, Perišić, Zorić, Sekulić, Rudan (od 23. Rudan), Ješić (od 63. Štetić), Radivojević i Vukmanović.

JEDINSTVO: Vidaković, Rac, Đekić, Radeka (od 60. Petrović), Samardžić, Ilić, Ivanović, Milovanović (od 46. Kanja), Jovišić (od 71. Jelić), Trišić i Jovanović (od 46. Poštić).

Konačan rezultat: Donji Srem 2015 – Jedinstvo 2:1 (1:1)

Rezultati vanrednog 23. kola Vojvođanske lige – Jug

Radnički (Nova Pazova) – Budućnost (Salaš Nočajski) 4:1, Sloga (Erdevik) – Cement (Beočin) 2:2, RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad) – Mladost (Bački Jarak) 1:0, Donji Srem 2015 (Pećinci) – Jedinstvo (Rumenka) 2:1, Indeks (Novi Sad) – Sloboda (Donji Tovarnik) 2:0, Veternik – Hajduk (Divoš) 1:1, Sloga (Temerin) – Radnički (Šid) 2:0 i Dunav (Stari Banovci) – Podunavac (Belegiš) 1:0.

Tabela: 1. RFK Novi Sad 1921 (38:15) 49, 2. Donji Srem 2015 (34:21) 43, 3. Hajduk (46:21) 42, 4. Sloga (Erdevik), (35:20) 40, 5. Podunavac (20:17) 36, 6. Sloboda (39:29) 34, 7. Sloga (Temerin), (29:33) 34, 8. Radnički (Šid), (30:24) 33, 9. Jedinstvo (23:24) 30, 10. Indeks (33:35) 30, 11. Veternik (30:38) 30, 12. Radnički (Nova Pazova), (22:24) 28, 13. Dunav (17:41) 24, 14. Cement (22:30) 22, 15. Budućnost (24:44) 17 i 16. Mladost (18:44) 17 bodova.