OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 18. April 2022.

Bodovi za lidersku poziciju

Povratak

U okviru 8. kola Opštinske lige Pećinci, u Ašanji su se juče sastali domaći fudbaleri i fudbaleri Kupinova. Opštinski derbi doneo je i promenu na čelu tabele. Kameni je osvojio bodove, koji su ga ponovo doveli na lidersku poziciju. Kako je prvenstvo vrlo kratko, ostaje da se vidi da li će trenutna prednost Kamenog od tri boda u odnosu na Kupinovo biti i odlučujuća. U svakom slučaju, pobednik jučerašnje utakmice je i u dodatnoj prednosti, s obzirom da je u oba meča osvojio bodove.

I pored neugodnog vetra, utakmica je bila dosta zanimljiva. Već posle dva minuta igre Kupinovo je došlo u rezultatsku prednost - u 2. minutu, Milutinović odlično izvodi slobodan udarac, a lopta završava iza leđa Ivanovića. Do poravnanja rezultata dolazi posle dvadesetak minuta igre - na ubačenu loptu iz ugla, s leve strane, odlično reaguje Radojčić, koji je bio odlično postavljen na drugoj stativi, te mu nije bilo teško da savlada Đuričića. Domaćin je odlučnije ušao u nastavak utakmice, te u 48. minutu dolazi u vođstvo - posle duplog pasa Jovanovića i Nedovića, usledio je precizan šut Nedovića u dalji ugao gola Đuričića za 2:1, što je ujedno bio i konačan rezultat.

Konačan rezultat: Kameni – Kupinovo 2:1 (1:1)

Nakon jučerašnje derbi utakmice Opštinske lige Pećinci svoje utiske iznela su oba trenera - Zoran Jeftić, trener FK Kameni i Dragan Kurjački, trener FK Kupinovo.

„Derbi i kao svaki drugi derbi: tvrda i teška utakmica. Čestitao bih, najpre, rivalu na borbenoj, fer i korektnoj igri. Naravno, sve pohvale zaslužuju i moji igrači, koji su pokazali zavidni kvalitet i volju, što je i rezultiralo krajnjim rezultatom. Normalno, ovo nije kraj. Pred nama ima još utakmica. Svaka je bitna i za svaku se posebno spremamo. Videćemo na kraju gde će nas to dovesti“ – rekao nam je trener Kamenog Jeftić.

„Drago nam je što je derbi protekao u pravom fudbalskom ambijentu. Kameni je zasluženo pobedio, mada smo i mi imali šansi. Okrećemo se sledećem derbiju, utakmici protiv OFK Brestača. Pokušaćemo da do kraja sve rivale pobedimo, pa šta bude – bude“ – kazao je trener Kupinova Kurjački.

AŠANJA. Igralište: FK Kameni. Gledalaca: 400. Sudija: Stefan Mušicki (Ruma). Pomoćnici: Bojan Pavlović (Ogar) i Nikola Živanović (Sremski Mihaljevci). Delegat: Slobodan Orlović (Obrež). Strelci: 0:1 Milutinović u 2, 1:1 Radojčić u 24 i 2:1 Nedović u 48. minutu. Žuti kartoni: Mileusnić, Sali, Blanuša, Ivanović i Radojčić (Kameni), Aleksić, Radošević, Stajčić i Vukić (Kupinovo).

KAMENI: Đ. Ivanović, Labuhar, Dobrić, Dobriković, Blanuša, Mileusnić (od 64. S. Ivanović), Jovanović, Nedović, Sali, Radojčić (od 90. Cvejić) i Marković.

KUPINOVO: Đurićić, Mihajlović, Jeftić, Stajčić, Vukić, Plavšić (od 82. Pavlović), Budimčić (od 54. Zujić), Milutinović, Aleksić (od 74. Bošković), Radošević i Savić.