OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 14. Mart 2022.

Sremac bez bodova u Inđiji

Povratak

U nastavku sezone, u okviru 17. kola Sremske lige, fudbaleri Sremca iz Deča gostovali su fudbalerima Železničara u Inđiji.

Već u prvom minutu domaćin je došao u vođstvo - posle napada koji je tekao po desnoj strani i odličnog proigravanja od strane Trbovića, Kaurinu nije bilo teško da matira Šljukića. Veliki presing Železničara desetak minuta kasnije urodio je plodom - Kaurin je realizovao kazneni udarac. Na novi gol izabranika Dejana Katarića čekao se 17. minut, kada Grković, posle prodora po desnoj strani, upošljava Jerkovića, koji šalje loptu u kontra ugao golmana Sremca.

Sremskoligaš iz Deča, zahvaljujući Krstoviću, uspeva da u 20. minutu samo ublaži rano i ubedljivo vođstvo Železničara. Dominacija domaćina i u drugom poluvremenu. Najpre je Vučković u 65. minutu neodbranjivo šutirao za 4:1. U 74. minutu konačnih 5:1: posle centaršuta Jerkovića iz ugla, a na pravom mestu pred golom Sremca bio je mladi Mrkela.

Konačan rezultat: Železničar – Sremac (Deč) 5:1 (3:1)

INĐIJA. Igralište: SC „Leje“. Gledalaca: 100. Sudija: Rastko Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: 1:0 Kaurin u 1. minutu, 2:0 Kaurin u 11, 3:0 Jerković u 17, 3:1 Krstović u 20, 4:1 Vučković u 65. i 5:1 Mrkela u 74. minutu. Žuti kartoni: Mrkela i Ljubinković (Inđija), Stojković, P. Majstorović i Kresojević.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Grković (od 78. Pećanac) , Branković, Ninić, Vučković (od 78. Sokolović), Mrkela (od 78. Mihajlović), Jerković, Trbović (od 18. Ljubinković), Kaurin (od 72. Lukač), Sudžum, Dubajić.

SREMAC: Šljukić, Stojković, M. Majstorović (od 46. Stojčević), Mijatović (od 68. Zakić), P. Majstorović, Kresojević, Krstović, Jurišić (od 46. Mladenović), Matić, Marčeta, Janković.