OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Četvrtak, 28. Oktobar 2021.

Sloboda pobedila na Suvači

Povratak

Juče su odigrane utakmice četvrtine finala Kupa Podrčnog fudbalskog saveza Srem: Jedinstvo (Ruma) – Napredak (Popinci) 0:8 i Donji Srem 2015 (Pećinci) – Sloboda (Donji Tovarnik) 0:1.

Utakmica u Vitojevcima, između domaćeg Partizana i Prvog maja iz Rume prekinuta je u 7. minutu. Gosti su započeli utakmicu sa minimalnim brojem igrača na terenu (sedam) i kako se u 7. minutu jedan igrač povredio, sudija je morao prekinuti utakmicu. Meč Hajduk (Divoš) – Podunavac (Belegiš) je odložen.

Svojevrstan opštinski derbi odigran je na pećinačkoj „Suvači“ između zonaša Donjeg Srema 2015 i Slobode iz Donjeg Tovarnika. Jedini gol, pored nekoliko vrlo izglednih prilika na obe strane, viđen je u 8. minutu: težak kiks iskusnog igrača domaćina Jurišića pogotkom je kaznio Kuburović. Na ovaj način Sloboda se revanširala za nedavni poraz od Donjeg Srema 2015, na istom mestu, u okviru 9. kola Vojvođanske lige – Jug.