Ponedeljak, 11. Oktobar 2021.

Tri boda za Pećinčane na Suvači

U okviru 9. kola Vojvođanske lige – Jug, juče su se u Pećincima sastali fudbaleri Donjeg Srema 2015 i gosti iz Donjem Tovarnika fudbaleri Slobode. Ljubiteljima fudbala predstavili su se zonaši iz naše opštine, a dugo očekivani derbi obeležila je zanimljiva igra sa mnogo šansi i ritma.

Prvi detalj vredan pomena viđen je 16. minuti - šutem iskosa, Ljubojević pogađa prečku gola Slobode. Domaćin je poveo u 33. minuti - u solo prodoru Ljubojević je nanizao nekoliko gostujućih fudbalera i kada je ušao u kazneni prostor, zaustavljen je na nedozvoljeni način. Negovanović je bez razmišjanja dosudio penal, koji je iskusni Pejčinović pretvorio u gol. Rezultatska prednost trajala je do 44. minuta, kada je Kuburović, šutem iskosa iznenadio Ristića.

U 53. minuti lep skok šut Mancea, koji ne donosi promenu rezultata. Petnaestak minuta kasnije, najpre, Pejčinović propušta sjajnu priliku, a u istom minutu Ljubojević makazicama pokušava da postigne nešto više. Do nove promene rezultata dolazi u 75. minutu - Pejčinović je odlično proigrao Sekulića za 2:1, što je bio i konačan rezultat - Donji Srem 2015 – Sloboda 2:1 (1:1)

Sledećeg vikenda, u okviru 10. kola pred Donjim Sremom 2105 i Slobodom su veliki izazovi - pećinački zonaš gostuje lideru, Hajduku iz Divoša, dok Sloboda dočekuje izuzetno jaku ekipu RFK Novi Sad 1921.

PEĆINCI. Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 150. Sudija: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Pejčinović u 33. minutu i Sekulić u 75. minutu. (Donji Srem 2015), Kuburović u 44. minutu (Sloboda).

DONJI SREM 2015: Ristić, Zorić (od 55. Radivojević 78), Mance, M. Perišić, R. Trifunović (od 55. Konestabo), Mrkela, (od 46. Đurković), P. Perišić, Pejčinović, Vukmanović (od 46. Sekulić), V. Trifunović (od 66. Zejić), Ljubojević.

SLOBODA: Krompić, Glišić, Kalajdžić, Bogićević (od 25. Vujasinović), Stojadinović, Salkunić (od 46. Vidić), Dimić, Mićić (od 46. Mandić), Đorđević (od 46. Petrović), Kuburović, Matović (od 66. Stepanović).