Četvrtak, 30. Septembar 2021.

Odigrane utakmice Kupa

Rezultati juče odigranih utakmica 1/16 finala Kupa Područnog fudbalskog saveza Srem: Radnički (Irig) – Donji Srem 2015 (Pećinci) 1:1, penalima 3:4, Ljukovo – Šumar (Ogar) 0:2, Napredak (Popinci) – Dunav (Stari Banovci) 2:1, Sremac (Deč) – Sloga (Erdevik) 1:3, GFK Sloven (Ruma) – Hajduk (Divoš) 1:1 penalima 5:6, Podrinje (Mačvanska Mitrovica) – Jedinstvo (Ruma) 3:4, Borac (Martinci) – Jedinstvo (Stara Pazova) 1:2, Sloga (Voganj) – Radnički (Šid) 1:0. Sremac (Dobrinci) – Prvi maj (Ruma) 0:6, Borac (Klenak) – Omladinac (Novi Banovci) 0:8, Fruškogorac (Manđelos) – Podunavac (Belegiš) 0:3, Partizan (Vitojevci) – Feniks (Stara Pazova) 1:1, penalima 5:4,, Jadran (Golubinci) – Graničar (Kuzmin) 1:1, penalima 4:3 i Hajduk (Beška) - Radnički (Nova Pazova) 1:2.

Utakmica Sloboda (Donji Tovarnik) – Železničar (Inđija) igra se 6. oktobra, od 18. časova.

Sremac – Sloga

1:3 (1:1)

U okviru 1/16 finala Kupa Područnog fudbalskog saveza Srem, juče su se u Deču sastali FK „Sremac“ i gosti iz Erdevika FK „Sloga“.

Iako su protiv sebe imali renomiranijeg rovala, fudbaleri Sremca su igrali bez kompleksa. Gosti su poveli golom Kovačevića u 23. minutu, da bi Radivojević poravnao rezultat u 40. minutu. Domaćin je imao pozitivan rezultat sve do 78. minuta, kada je zbog prekršaja Radivojevića u svom kaznenom prostoru, sudija Šljepica dosudio kazneni udarac za goste, koji je Uglješić pretvorio u gol. U poslednjim trenucima meča, posle gola Ivkovića, otklonjene su bile sve dileme, te je konačan rezultat bio 1:3.

Pre početka utakmice, minutom ćutanja, odata je pošta Zoranu Sadžaku, dugogodišnjem fudbalskom radniku, koji je nedavno preminuo.

DEČ. Igralište: FK Sremac. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Šljepica (Novi Banovci). Pomoćnici: Robert Ipač (Novi Sad) i Milica Lemajić (Stara Pazova). Strelci: 0:1 Kovačević u 23, 1:1 Radivojeviću 40, 1:2 Uglješić u 78 i 1:3 Ivković u 90. minutu.

SREMAC: Šljukić, Nedeljković, Živanović, Marjanović, Marčeta, Radošević, Ćirić (od 55. Jović), Radojčić (od 46. Jurišić), Radivojević, Milić (od 55. Sviular), Janković.

SLOGA: Veselinović, Džibrić (od 46. Volarević), Raičević, Belić (od 46. Herceg), Vujović (Od 57. Uglješić), Rukavina, Matić, Stojčić (od 57. Bajunović), Kovačić (Od 57. Ivković), Ćirić, Ristić.