Ponedeljak, 16. Avgust 2021.

Napredak trijumfovao na domaćem terenu

Više se očekivalo od opštinskog derbija sremskoligaša iz pećinačke opštine, pogotovo od novajlije u ovom stepenu takmičenja – Sremca iz Deča. U svakom slučaju, Napredak je bio daleko ubedljiviji i zasluženo je osvojio bodove, koji će mu biti dobar podstrek s obzirom na velike ambicije.

Utakmicu je obeležio izvanredni Nemanja Todorović, koji je za goste iz Deča bio nerešiva enigma i to je bila jedna od prevaga koja je odlučila opštinski derbi. Karakteristični detalji na utakmici: prvi, „bomba“ Todorovića u 6. minutu za rano vođstvo domaćina. Drugi, nakon prekršaja nad Grbićem pred golom Sremca, Čekičević dosuđuje penal za Napredak koji Todorović realizuje i to je opipljivih 2:0. Pored Todorovića, kod domaćina mogao se proslaviti i Grbić, koji nije iskoristio nekoliko izglednih prilika i penal sredinom drugog poluvremena.

POPINCI. Igralište: FK Napredak. Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Čekičević (Sremska Mitrovica). Pomoćnici: Stefan Marjanović (Adaševci) i Nikola Todorović (Sremska Mitrovica). Delegat: Slobodan Turčinović (Inđija). Strelci: 1:0 Todorović u 6, 2:0 Todorović u 49. minutu. Žuti kartoni: Zoranović, Mirosavljević, Pršić, Kočijašević, Vukin i Radovanović (Napredak), V. Petrović, Nedeljković, Marko Marčeta, Milan Marčeta i Radojčić (Sremac).

NAPREDAK: D. Nikolić, Zoranović, Mirosavljević, Pršić, Sremac (od 83. Ćalić), Grbić, Todorović, Kočijašević, Jakšić, Vukin, N. Jovanović (od 65. Radovanović).

SREMAC: Sadžak, V. Petrović, Stojković, Nedeljković, Marko Marčeta (od 60. Radojčić), Mijatović, Milojević (od 46. Radivojević), Radošević, Stojčević, Janković (od 83. Milić), Milan Marčeta (od 60. Jurišić).