Četvrtak, 24. Jun 2021.

Pećinački fudbaleri u višem rangu

Već posle prve utakmice baraža i rezultata 1:3 bilo je manje-više sve jasno – prednost Donjeg Srema 2015 pred revanš utakmicu bila je, ipak, prevelika. Čudan tok je imala utakmica na popularnoj “Suvači”. Viđen je samo jedan pogodak, ali i nekoliko sjajnih prilika.

Prva akcija vredna pažnje viđena je u 9. minutu: lepu akciju domaćina, koju je započeo Mitrović, nastavio je Mrkela, ali Pejčinović nije uspeo da je “materijalizuje”. Par minuta kasnije, gosti su u prilici za nešto više: Kosić beži domaćoj odbrani, ali posle njegovog šuta lopšta završava u korneru. Posle ubačene lopte iz ugla, Knežević upućuje loptu pored gola. U razmaku od samo nekoliko minuta, igrači Donjeg Srema 2015 u dva navrata pogađaju okvir gola Vojvodića: Mitrović u 15. i Jurišić u 18. minutu. Mrkela se mogao proslaviti u 32. minutu, ali sve se završilo nekontrolisanim šutem.

Nastavak utakmice donosi ravnopravniju igru. Đanković, napadač TSK-a, u nekoliko navrata je ozbiljno ugrozio gol Jelače. Konačno, promena rezultata u 62. minutu: posle sjajanog šut Đankovića sa 20 metara, lopta završava u mreži. U 75. minutu isti igrač pogađa prečku gola domaćina. Konačno, u 87. Aleksandar Ljubojević šutira u donji levi ugao gola Vojvodića, ali rezultat 0:1 ostaje kao konačan. Posle poslednjeg zvižduka sudije Bikića, usledilo je veliko slavlje igrača i navijača Donjeg Srema 2015.

Šef struke pećinačkog tima Zdravko Trivković izneo je prve utiske posle utakmice i plasmana u viši rang.

“Posle utakmice protiv Radničkog iz Šida, rekao sam da se na kraju svode računi. Bilo je zaista veoma teško. Na nekim utakmicama imalo smo i sreće, ali ona prati hrabre. Momci su dali sve od sebe., Najvažnije je da se pećinački fudbal polako vraća na put stare slave. Plasman ćemo proslaviti, a kako je “jutro pametnije od noći”, sešćemo i razmisliti kako dalje” – izjavio je Trivković.

U svakom slučaju, ogroman uspeh Donjeg Srema 2015, koji je od naredne sezone u konkurenciji klubova Vojvođanske lige – Jug.

PEĆINCI. Sportski centar “Suvača”. Gledalaca:_ 500. Strelac: Đanković u 62. minutu. Sudija: Nikola Bikić (Zrenjanin). Žuti kartoni: Jelača, Jurišić i Pejčinović (Donji Srem 2015), Soldat (TSK).

DONJI SREM 2015: Jelača , Mance , Nikolić , Mrkela (od 62. Štetić), Mitrović (od 86. R. Tifunović), Jurišić , V. Trifunović , Konestabo , A. Ljubojević, Čučković (od 75. Krivokuća), Pejčinović

TSK: Vojvodić, Bobot (od 62. Klaić), Tamaš , Stričević , Mirosavljević, Soldat , Knežević , Paška (od 62. Grgić), Đanković , Kosić, Nikolić (od 46. Pupovac).