Republika Srbija OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Autonomna Pokrajina Vojvodina OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Petak, 2. Oktobar 2009.

Poboljšan nivo zdravstvenih usluga

Povratak

Poboljšan nivo zdravstvenih usluga
Poboljšan nivo zdravstvenih usluga

Dom zdravlja Pećinci je svojim pacijentima omogućio, pored svakodnevnog rada lekara specijaliste oftalmologije i mogućnost znatno boljeg i obimnijeg pregleda nabavkom nove opreme za oftalmološku ambulantu, a u Zdravstvenoj stanici Šimanovci svakodnevno radi dečji lekar

     Biomikroskop je neophodan aparat za svaki iole ozbiljniji rad jedne oftalmološke ordinacije, a aparat najnovije generacije poznate švajcarske firme Haag-Streit, je svakako najbolji izbor; takvim aparatima su opremljene sve očne klinike i Domovi zdravlja u Srbiji.

     Ovakav biomikroskop omogućava pregled svih delova oka – rožnjače, očnog sočiva i, uz pomoć lupe, i dubljih delova oka, kao i vađenje stranih tela iz rožnjače, praćenje razvoja katarakte i dijabetične retinopatije, merenje očnog pritiska i praćenje obolelih od glaukoma.

     Zahvaljujući entuzijazmu Dr Ljiljane Arsenović i razumevanju lokalnih vlasti, Dom Zdravlja Pećinci, prvi put u skoro četrdeset godina postojanja, ima moderno opremljenu oftalmološku ordinaciju. Na taj način je napokon omogućen komforan rad sa pacijentima i značajno proširen obim dijagnostike i praćenja pacijenata.

     Od 14. septembra, u novootvorenoj pedijatrijskoj ambulanti renovirane zdravstvene stanice u Šimanovcima dečji lekar radi svakog radnog dana – naizmenično, jedne nedelje pre, druge posle podne. Utorkom i četvrtkom od 13 do 16 sati u ambulanti se radi preventivna zdravstvena zaštita – vakcinisanje i sistematski pregledi dece. Lekar specijalista pedijatrije dr Ljiljana Petković i medicinska sestra Miroslava Greksa kažu da su mali pacijenti i njihovi roditelji oduševljeni što sada nisu primorani da kod dečijeg lekara putuju u Pećince. Dnevno se ovde pregleda u proseku 20 do 25 mališana, a ima dana kada ih bude i po 50. Roditelji su zadovoljni što sada u njihovom mestu dečji lekar radi svakog dana, i što je posle renoviranja zgrade Zdravstvene stanice pedijatarska služba ovde dobila lepo uređen i dobro opremljen prostor – ambulantu, čekaonicu i pomoćne prostorije. Od posebne važnosti je to što ambulanta ima potrebnu opremu za dijagnostiku i lečenje, ističe dr Ljiljana Petković, i dodaje:

     - Imamo inhalator, aspirator, aparat za pregled uha, i sve ostalo što je potrebno jednoj savremenoj ambulanti za decu. I što je najvažnije, imamo dobru volju da unapredimo nivo zdravstvene zaštite najmlađih žitelja Šimanovaca. Moj je utisak da su roditelji koji su dolazili kod nas spremni na saradnju, a sigurna sam da ćemo lepo sarađivati i sa roditeljima koji još nisu saznali da u Šimanovcima radi pedijatarska ambulanta.

Kalendar

Kliknite na označeno polje za detalje