Četvrtak, 27. Maj 2021.

Novi bodovi za Slobodu

U okviru vanrednog 32. kola Vojvođanske lige – Jug, fudbaleri Slobode dočekali su juče goste iz Novog Sada, fudbalere Crvene zvezde.

Prvi su pripretili gosti u 25. minutu, kada je, praktično, Tubić sam sebi stvorio šansu: šut iz okreta, ali je Oparnica bio oprezam. Pri kraju poluvremena i domaćin je bio u prilici za nešto više: Kuburović je odlično proigrao Jošića. Sjajna prilika za Slobodu, ali, sve se okončalo nekontrolisanim šutem Jošića. Lazarević se iznenada, u 60. mimnutu našao i izglednoj šansi, ali, ne uspeva za zahvati loptu. U 67. minutu Tubić ne kažnjava dekoncentrisanost domaće odbrane. Potom je usledila kontra Slobode, koja je okončana na najbolji način: golom Vukotića, kojem je ovo bio 17 pogodak ove sezone. Do kraja utakmice viđen je u šut Đorića u 86. minuti, ali bez „težih posledica“ po goste iz Novog Sada.

Konačan rezultat Sloboda – Crvena zvezda 1:0 (0:0).

Na igralištu FK Slobode u Donjem Tovarniku utakmicu je sudio Nikola Vukmanović iz Novog Sada.

SLOBODA: Oparnica, Stević, Đorić, Mandić, (od 61. Bogdan), Lazarević, M. Simić, Salkunić (od 88. Radošević), Dimitrić, (od 88. Parmaković), Kuburović, A. Simić, Jošić (od 46. Vukotić)

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić, Ćelić, Stanković, Eror, Nenezić, Dokić, Kisić, Hajrizi, Tubić (od 87. Jeremić), Zvekan, Krpović (od 73. Bogavac).

Vojvođanska liga -Jug

Rezultati vanrednog 32. kola: Sloboda (Donji Tovarnnik) – Crvena zvezda (Novi Sad) 1:0, Podunavac (Belegiš) – Budučnost (Salaš Noćajski) 5:2, Jadran (Golubinci) – Hajduk (Divoš) 3:4, Radnički (Nova Pazova) – Sloga (Temerin) 1:0, RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad) – Borac (Šajkaš) 1:0, OFK Jugović (Kać) – Jedinstvo (Rumenka) 0:3, Cement (Beočin) – Indeks (Novi Sad) 1:2, Mladost (Bački Jarak) – Sloga (Erdevik) 4:3 i Podrinje (Mačvanska Mitrovica) – Sremac Vojka (Vojka) 0:1.

Tabela: 1. Jedinstvo 68, 2. Borac 67, 3. RFK Novi Sad 1921 66, 4. Hajduk 64, 5. Sloboda 60, 6. Cement 52, 7. Indeks 49, 8. Radnički 46, 9. Podunavac 46, 10. Sloga (E) 45, 11. Mladost 44, 12. Sloga (T) 43, 14. Budućnost 41, 15. Crvena zvezda 32, 16. Podrinje 32, 17. Jadran 8 i 18. OFK Jugović 6.