Četvrtak, 22. April 2021.

Tri boda za Slobodu

Zonaš iz Donjeg Tovarnika nastavlja seriju dobrih rezultata. Gol Jošića, postignut u 50. minutu kada je sjajno reagovao na ubačenu loptu, doneo je Slobodi nove bodove i stabilnu poziciju na šestom mestu Vojvođanske lige - Jug. Novu priliku za uvećanje bodovnog salda, ekipa ima narednog vikenda, kada gostuje Jadranu iz Golubinaca.

Jučerašnja utakmica protiv Radničkog iz Nove Pazove bila je puna ritma, koja je na najbolji način pokazala stil igre tima iz Donjeg Tovarnika. Već u 5. minutu viđena je poluprilika Salkunića, ali je i Radnički, preko Kostića, par minuta kasnije pokušao da iznenadi Krompića. Dinamična igra domaćina je viđena i u daljem toku utakmice: Marko Simić u 10. minutu šutira ka golu Tanasića. Odličnu priliku propustila je Sloboda u 41. minutu: posle velike gužve pred golom Radničkog, viđen je neuspeo pokušaj Lazarevića da lobuje golmana gostujuće ekipe.

I u drugom poluvremenu slična igra kao i u prvih 45 minuta. U 73. minutu, posle odličnog šuta Đorđevića, Tanasić odbija loptu u korner. Konačno, 4-5 minuta pre kraja utakmice, Bojić ne uspeva da kazni nesporazum Ninića i Krompića i da poravna rezultat.

Konačan retultat: Sloboda (Donji Tovarnik) – Radnički (Nova Pazova) 1:0

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku utakmicu je sudio Nikola Čekičević iz Sremske Mitrovice. Strelac: Jošić u 50 minutu. Žuti kartoni: Krompić, Mandić i Radošević (Sloboda), Brtka i Kostić (Radnički).

SLOBODA: Krompić, Stević, A. Simić, Mandić (od 46. Bogdan), Lazarević, M. Simić, Dimitrić (od 46. Đorđević), Parmaković (od 46. Mićić), Salkunić (od. Radošević), Jošić i V. Ninić.

RADNIČKI: Tanasić, Brtka, Zorić, Paunović, Dević, Simić (od 55. Šavija), Conevski, Milovčević (od 80. Đuran), Bojić, Balešević i Kostić.

Rezultati 26. kola: Podunavac (Belegiš) – RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad) 0:0, Sloboda (Donji Tovarnik) – Radnički (Nova Pazova) 1:0, OFK Jugović (Kać) – Jadran (Golubinci) 3:1, Cement (Beočin) – Budućnost (Salaš Noćajski) 1:0, Mladost (Bački Jarak) – Hajduk (Divoš) 3:0, Podrinje (Mačvanska Mitrovica) – Sloga (Temerin) 0:1, Sremac Vojka (Vojka) – Borac (Šajkaš) 0:5, Sloga (Erdevik) – Crvena zvezda (Novi Sad) 2:2 i Indeks (Novi Sad) – Jedinstvo (Rumenka) 1:0.

Tabela: 1. Borac 55, 2. Jedinstvo 54, 3. Hajduk 52, 4. Cement 48, 5. RFK Novi Sad 1921 48, 6. Sloboda 45, 7. Sloga (Erdevik) (-3) 39, 8. Indeks 38, 9. Podunavac 37, 10. Sloga (Temerin) 36, 11. Mladost 35, 12. Budućnost 35, 13. Radnički 34, 14. Sremac Vojka 30, 15. Podrinje 28, 16. Crvena zvezda 26, 17. Jadran 6 i 18. OFK Jugović (-3) 6 bodova.