Sreda, 31. Mart 2021.

Donji Srem 2015 – Radnički 0:0

Dugo očekivani sremskoligaški derbi neće se preteranu dugo pamtiti u sportskoj javnosti. Lider na tabeli, Radniči iz Šida, može biti zadovoljan osvojenim bodom, dok je Donji Srem 2015 vicešampionsku poziciju prepustio komšijama iz Popinaca Napretku, koji je osvojio tri boda u Dobrincima protiv Sremca.

Najkarakterističniji detalj se dogodio u 50. minutu pred kaznenom prostorom Radničkog. Misini je uputio dubinsku loptu prema svom najisturenijim napadaču Nenadu Mitroviću. Kada je iskusni fudbaler Donjeg Srema 2015 hteo da primi loptu, na nepropisan način ga zaustavlja, kao poslednji igrač odbrane, golman Radničkog Nikolić, kojem sudija Ranković daje crveni karton. Da bi gosti nastavili utakmicu s novim golmanom, igru je morao napustiti Dobrojević, a među stative je došao Petrović. Brojčanu prednost domaćin nije uspeo da do kraja utakmice „materijalizuje“.

Prva poluprilika na utakmici je viđena u 4. minutu, kada je Pejčinović pokušao da iznenadi golmana Radničkog, ali bez uspeha. Dvadesetak minuta kasnije, napadač Radničkog Dobrojević je lepo prihvatio jednu dubinsku loptu pred kaznenim prostorom domaćina, ali sve se završio nekontrolisanim šutom. U 47. minutu, viđena je lepa akcija domaćina, koju je započeo Jurišić, nastavio Misini, ali Mitrović nije uspeo da je završi na najefikasniji način. U 53. minutu, lep detalj: dobro izveden slobodan udarac Misinija, ali lopta prolazi iznad prečke gola ekipe iz Šida.

Svoje utiske, po završetku derbija, izneo je trener Donjeg Srema 2015 Zdravko Trivković.

„Jako teška utakmica. Znali smo da je Radnički izuzetno kvalitetna ekipa, koja svakako nije bez razloga na prvom mestu. Na žalost, nismo uspeli da iskoristimo brojčanu prednost u većem delu drugog poluvremena. Glavu gore, idemo dalje. Okrećemo se narednoj utakmici, gostovanju Partizanu iz Vitojevaca, koje je za tri dana“ – izjavio je Trivković..

Mladi golman Radničkog Marko Nikolić, zbog crvenog kartona, morao je utakmicu napustiti već u 50. minutu.

„Pre svega, želeo bih da čestitam svojim saigračima na osvojenom bodu. Mislim da sudija nije doneo ispravnu odluku, kada mi je dodelio crveni karton. Ekipi iz Pećinaca želim sve najbolje u nastavku prvenstva. Mi nastavljamo dalje, s ciljem da do kraja sačuvamo prvo mesto i da kao šampioni izborimo plasman u viši rang. Pećinačkoj ekipi želim da to ostvare, ali kroz utakmice baraža“ – rekao je Nikolić.

PEĆINCI. Igralište Sportskog centra „Suvača“. Sudija: Nemanja Ranković (Jarak). Žuti kartoni: Nikolić i Pejčinović (Donji Srem 2015), Petrović, Vuković i Dobrijević (Radnički). Crveni karton: Nikolić (Radnički).

DONJI SREM: Jelača, Mance, Jurišić, Nikolić, Perišić (od 74. Krivokuća), Radivojević, Misini (od 60. Trifunović), Zakić (od 46. Mitrović), Konestabo, Čučković i Pejčinović.

RADNIČKI: Nikolić, Vuković, Aprelić, Drča, Stojšić, Šuša, Dobrojević (od 50. Petrović), Sarić, Grumić, Aleksić, Subić.

Rezultati 22. kola: Sremac (Dobrinci) – Mapredak (Popinci) 0:2, Donji Srem 2015 (Pećinci) – Radnički (Šid) 0:0, Borac (Martinci) – Hajduk (Višnjićevo) 2:1, PSK Putinci (Putinci) – Ljukovo 0:10, Mitros (Sremska Mitrovica) – Hajduk (Beška) 2:1, GFK Sloven (Ruma) – Borac (Klenak) 1:1, Rudar (Vrdnik) – LSK (Laćarak) 3:1, BSK (Bešenovo) – Sloga (Voganj) 3:1 i Železničar (Inđija) – Partizan (Vitojevci) 2:1.

Tabela: 1. Radnički (54:12) 51, 2. Napredak (43:24) 48, 3. Donji Srem 2015 (42:18) 46, 4. GFK Sloven (38:19) 41, 5. Železničar (46:33) 37, 6. Partizan (41.30) 36, 7. Borac (Klenak), (33:41) 35, 8. Ljukovo (45:25) 34, 9. Borac (Martinci), (28:26) 33, 10. Sloga (37:31) 30, 11. Hajduk (Beška), (31:34) 29, 12. Mitros (34:38) 25, 13. BSK (34:49) 23, 14. PSK Putinci (29:50) 23, 15. Sremac (22:34) 20, 16. LSK (25:44) 18, 17. Hajduk (Višnjićevo), (27:47) 13 i 18. Rudar (24:78) 11 bodova.