Ponedeljak, 22. Mart 2021.

Izveštaji sa fudbalskih utakmica pećinačkih klubova

VOJVOĐANSKA LIGA – JUG

Podrinje – Sloboda 0:1 (0:0)

Zonaš iz Donjeg Tovarnika ostvario je u subotu drugu prolećnu pobedu u nastavku sezone. Na vrlo neugodnom gostovanju u subotu, u Mačvanskoj Mitrovici, poraženo je Podrinje minimalnim rezultatom.

Zadovoljan je bio i trener Slobode Miloš Đokić.

„Utakmica protiv Podrinja bila je veoma tvrda, po lošem terenu za igru. Mora se priznati da nije viđen preterano lep fudbal. Znali smo da će domaćin igrati pod pritiskom, s obzirom da su im bodovi preko potrebni. Mi smo na utakmici promenili uobočajeni sistem igre, što je, u krajnjem slučaju, urodilo plodom. Igrali smo čvrsto i nismo dozvolili rivalu da napravi neke šanse. Sredinom drugog poluvremena iskoristili smo prodor Dimitrića po desnoj strani, sjajan centaršut, te Vukotiću nije bilo teško da postigne gol. Momci su ispoštovali svaki dogovor u svlačionici i na kraju smo se radovali. Posle odlično odrađenih priprema i poraza od Sloge iz Erdevika u prvom prolećnom kolu, iako smo bili mnogo bolji, uhvatili smo dobar ritam i dobili smo poslednje dve utakmice. U narednom periodu očekuje nas težak posao, jer u svaku utakmicu ulazimo sa željom da pobedim i primaknemo se samom vrhu tabele. To neće biti lako, ali mi smo sigurni u ekipu i verujemo da smo na pravom putu“ – izjavio je Đokić.

MAČVANSKA MITROVICA. Igralište: Podrinja. Sudija: Nemanja Kampić (Novi Sad). Strelac: Vukotić u 63. minutu. Žuti kartoni: Teodorović, Mijatović, Petrović i Tomić (Podrinje), Lazarević, Dragojević, Dimitrić, Stević, Jošić, Đorić, Salkunić (Sloboda). Crveni karon: Đurđević (Podrinje).

PODRINJE: Relić, Teodorović, Milošević, Pršić, Đorđević, Delić (Lacković, Janković (Miražić), Mijatović, Tomić (Ćirić), Ivić Petrović.

SLOBODA: Krompić, Stević (A. Simić), Lazarević, Mandić, Đorić, M. Simić, Dragojević (Salkunić), Mićić (Radošević), Vuković (Đorđević), Vukotić, Đošić.

SREMSKA LIGA

Donji Srem 2015 – Napredak 3:0 (1:0)

Zaslužena pobeda domaćina, čiji su fudbaleri većim delom utakmice imali inicijativu. Oslabljeni Napredak je samo u prvi dvadesetak minuta bio ravnopravan takmac: u 7. minutu Savković nije uspeo da, posle brze kontre, dovede komšije iz Popinaca u vođstvo.

Kazna za neiskorišćenu priliku, stigla je u 27. minutu: posle ubačene lopte sa desne strane, u kaznenom prostoru Napretka najbolje se snašao Nikolić, koji je poslao loptu iza leđa svog imenjaka. Prednost domaćina duplirana je u 49 minutu: sjajno centriranu loptu iz ugla Vukmanovića, Mrkela je ubacio u mrežu. Sve dileme oko pobednika, ako je i bilo, otklonio je golom Pejčinović u 60. minutu.

Priliku za mešto više imao je Napredak u 75. minutu, kada je pred golom domaćina bila velika gužva. Konačno, pet minuta kasnije viđen je lep šut Todorovića, ali bez posledica po gol Donjeg Srema 2015.

PEĆINCI. Sportski centar „Suvača“. Strelci: Nikolić u 27, Mrkela u 49. i Pejčinović u 60. minutu. Žuti kartoni: Perišić, Radivojević, A. Ljubojević i Nikolić (Donji Srem 2015), Radulović, Mirosavljević, Todorović i Ružičić (Napredak). Crveni karton: Ćalić (drugi žuti karton).

DONJI SREM 2015: Jelača, Mance, Jurišić, Nikolić (od 68. Trifunović), Perišić, Vukmanović (od 63. Čučković), Mrkela (od 53. A. Ljubojević), Radivojević, Misini, Konestabo, Pejčinović (od 63. Mitrović).

NAPREDAK: Nikolić, Radulović, Ćalić, Poljak, Mirosavljević, Savković, Todorović, Đurić, Vukin, Ružičić, N. Jovanović.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ISTOK

Sremac – Mladost 4:2 (0:2)

Gosti iz Buđanovaca ostavili su odličan utisak u prvom poluvremenu, kada su imali više od igre i golovima Cvetinovića kažnjavali slabiju igru Sremca. Ipak, veliko iznenađenje je izbegnuto u nastavku utakmice. Za samo 7-8 minuta fudbaleri Sremca su iz rezultatskog minusa prešli u plus (strelci Hadžić 46, M. Marčeta 48. i S. Tadić 52. minut). Sve dileme otklonio je Hadžić svojim drugim, a četvrtim golom Sremca u 75. minutu.

DEČ: Igralište: Sremca. Sudija: Damjan Ćirić (Inđija). Strelci: Hađić u 46. i 75, M. Marčeta u 48. i S. Tadić u 52. minutu (Sremac), Cvetinović u 8. i 44. minutu (Mladost). Žuti kartoni: Nović i Cvetinović (Mladost).

SREMAC: Šljukić (od 46. Sadžak), M. Marčeta, Stojković (od 67. Petrović), P. Majstorović, Mijatović (od 34. Hadžić), P. Tadić, Kresojević, Lilić, M. Majstorović, S. Tadić, M. Marčeta.

MLADOST: Milošević (od 46. Krivošija), Z. Jovanović, Stjepanović, Nešković, Prljić(od 46. Lilić), Cvetinović, Đurđević, Jokić (od 46. Bakić), Stošić (od 46. Ljuštinić), Nović (od 46. Krivošija), Jugović.

Kameni – Dunav 0:0

Iako se veći deo utakmice igrao na polovini Dunava, domaćin nije uspeo da materijalizuje svoju inicijativu, te bodobe spasa mora tražiti na drugom mestu.

AŠANJA. Igralište: Kamenog. Sudija: Nikola Kanazir (Stari Banovci). Žuti kartoni: Marković i Radovanov ić (Kameni), Mrđa, Bugarin i Surdučki (Dunav). Crveni kartoni: Lisulov (Kameni), Vučenović i Surdučki (Dunav).

KAMENI: Bantić, Blanuša (od 82. Ninić), Stančić, Dragaš, Marković (od 49. Lisulov), Radovanović, Asani, Đorđević (od 49. Šorak), Grujić, Sali, Bošković (od 44. Vukić).

DUNAV: Kotarac, Šuković, Prelić, Surdučki, Jovanović, Popadić, Cincurak (od 60. Srijemac), Vučenović, Kovanić, Bugarin, Mrđa.

Polet – Graničar 1:0 (0:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta. Sudija: Dragan Stojković (Dobrinci). Strelac: I. Savić u 78. minutu. Žuti kartoni: Bakić, Milić i Karaklajić (Polet).

POLET: Bašić, I. Savić, Kostić, Bakić (Od 80. Kalezić), Popović (od 60. Lončar), Karaklajić, Delibos (od 60. Milić), Marinković, Kesić, Jović, Lukić.

GRANIČAR: Samardžić, Nikolić, Inđić (od 83. Babić), Kekić, Živanović, Oljača, Obradović, Dražić, Knežević, Mihajlović, Radojčić (od 89. Ivanović).