Ponedeljak, 22. Februar 2021.

Pobeda Sremca na domaćem terenu

Popinački sremskoligaš FK Napredak gostovao je za vikend FK Sremcu u Deču u sklopu priprema za nastavak sezone. Dosta lepih akcija i pogodaka obeležili su ovu prijateljsku utakmicu.

Domaćin je poveo u 19. minutu, posle neuspele ofsajd zamke ekipe iz Popinaca. Rezultat je poravnao Todorović, prelepim šutem u 25. minutu. Rezultatsku prednost Sremcu donosi P. Tadić (38. minut), kada preciznim šutem loptu šalje u donji desni ugao iskusnog Nikolića. Neuspelo istrčavanje Nikolića u 65. minutu kažnjava Milić, da bi par minuta kasnije lepu akciju golom krunisao Savković za rezultat 3:2. Sve dileme otklanja Milić u 80. minutu: odlično proigravanje P. Majstorovića krunisao je golom za konačnih 4:2.

Na igralištu Sremca utakmicu je sudio Milan Ćirak iz Deča, a konačan rezultat: Sremac – Napredak 4:2 (2:1)

SREMAC: Šljukić, Nedeljković, Milan Marčeta, Lapčić, Jurišić, P. Tadić, D. Tadić, Stojković, Kresojević, V. Petrović, Stojčević. Igrali su još: Sadžak, Marko Marčeta, Milić, Lilić, Arsenijević, M. Petrović, Mladenović, S. Majstorović, M. Majstoprović i B. Petrović.

NAPREDAK: D. Nikolić, Opačić, N. Jovanović, Vukin, Kočijašević, Sremac. Poljak, Todorović, Savković, Đurić i Mrkajić. Igrali su još: P. Nikolić, Čubrilo. Evđenić, Živić i M. Jovanović.