Nedelja, 31. Januar 2021.

Pobeda Tovarničana u prvoj pripremnoj utakmici

Sremskoligaš iz Popinaca dočekao je juče Slobodu iz Donjeg Tovarnika, člana Vojvođanske lige – Jug, u prvoj prijateljskoj pripremnoj utakmici pred početak drugog dela sezone. Dva najviše rangirana kluba iz pećinačke opštine odigrali su zanimljivu utakmicu sa mnogo tempa, a očigledno je bilo da su fudbaleri bili željni terena.

U prvom poluvremenu, zonaš iz Donjeg Tovarnika je propustio nekoliko izglednih prilika - stativa Vukotića u 7. minutu; Dimitrić par minuta kasnije šutira u golmana Napretka, a viđen je i lep šut Đorđevića u 27. minutu. Ipak, poslednju priliku u prvih 45 minuta imao je Napredak - Savković je šutirao pored leve stative gola Šivoljickog. Utakmica je rešena u prvih petnaestak minuta nastavka - u 48. minutu Mandić proigrava proigrava Đorđevića na desnoj strani. Usledio je centaršut, golman Nikolić kratko odbija, ali samo do Đorića, koji dovodi Slobodu u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Vukotić u 48. minutu - odbijenu loptu Nikolića, Vukotić je rutinski poslao u mrežu. Konačan rezultat Napredak – Sloboda 0:2 (0:0)

Naigralištu u Popincima sudio je Nemanja Despotović iz Ogara koji je podelio 3 žuta kartona.

NAPREDAK: D. Nikolić, Radulović, Kočijašević, Mirosavljević, Ružičić, Sremac, Poljak, Todorović, Savković, Ćalić, Mrkajić. Igrali su još: Stojanović, Opačić, Evđenić, N. Jovanović, M. Jovanović, Puvalić, Đurić, Vukin, Ninković, Čubrilo i Živić.

SLOBODA: Šivoljicki, A. Simić, Lazarević, Ninić, Kuburović, Mićič, Dragojević, Đorđević, Đorić, Dimitrić, Vukotić. Igrali su još: Šljukić, Đuričić, Mandić, S. Simić, Ćulum i Šipka.