Nedelja, 24. Januar 2021.

Sportski vikend za nama

Rezultati i tabele liga u kojima se takmiče klubovi iz pećinačke opštine

U okviru Druge regionalne košarkaške lige – Sever u Sportskoj hali u Rumi sinoć je odigrana odložena utakmica iz 9. kola, u kojoj su se sastali Ru Koš i Šimanovci.

Tokom zanimljive utakmice sa mnogo preokreta, Šimanovčani su dobro počeli i stekli prednost od 3:8. Potom naglo popuštaju, te domaćin prvu četvrtinu dobija 17:11. Gosti se bude u nastavku i na odmor se odlazi s rezultatom 30:32. Rezultatska klackalica nastavila se i u drugom poluvremu. Šimanovci su imali priliku da u poslednjem napadu, sa eventualnom tricom izbore produžetak. Sve u svemu, zaslužena pobeda mlade ekipe Ru Koša, koja je imala dužu klupu, a gostima ostaje žal za brojnim neiskorišćenim zicerima.

Konačan rezultat Ru Koš – Šimanovci 67:64 (17:11, 13:21, 21:13, 16:19)

Utakmicu su sudili N. Jagodić i N. Božičković.

RU KOŠ: L. Ignjatović 4, I. Milutinović, M. Banjac 4 (1 trojka), M. Vojčanin, S. Bursać 6, V. Samardžija 1, N. Đorđević 8 (1), S. Predojević 10 (2), A. Vejnović 2, A. Delić 6 (2), A. Vesić 12 i B. Kovačević 14 (2).

ŠIMANOVCI: D. Ilić 20 (3), N. Duvnjak 4, V. Kljajević 8, M. Moravac 17, M. Milivojević, N. Aleksić 1, B. Dragaš 14 i V. Avdalović.