Ponedeljak, 26. Oktobar 2020.

Gosti iz Divoša izuzetno raspoloženi

U okviru 12. kola Vojvođanske lige – Jug, juče su se u Donjem Tovarniku sastali domaći tim FK „Sloboda“ i gosti iz Divoša FK „Hajduk“. Zanimljiva utakmica dva tima, prvoplasiranog Hajduka i drugoplasirane Slobode koja je do ovog kola bila na drugom mestu sa 26 bodova i koja je do sada primila samo 3 gola.

Domaća ekipa je već u 5. minutu preko Vukotića došla u vođstvo, ali gosti su vrlo brzo konsolidovali svoje redove i u razmaku od petnaest minuta postigli čak tri gola. Ni u drugom poluvremenu domaći tim, koji je očigledno imao izuzetno loš dan, nije uspevao da pronađe svoju igru, pa su izuzetno raspoloženi gosti iz Divoša još tri puta zatresli mrežu Slobode, a čast domaćeg kluba je delimično odbranio Vukotić koji je u 76. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici. Priliku za popravni Tovarničani će imati već sledeće subote, kada u Temerinu za rivala imaju domaću Slogu.

Konačan rezultat Sloboda – Hajduk 2:7 (1:4). Utakmicu je sudio Željko Štumpf iz Novog Sada, koji je, tokom 90 minuta igre podelio ukupno 6 žutih kartona.

SLOBODA: Šivoljicki, Stević, A. Simić, M. Simić (od 46. Radošević), Lazarević, Salkunić (od 46. Jovićić ), Vukotić, Jakšić (od 46. Štulić), Ninić, Đorić (od 46. Dragojević), Šobot (od 46. Đorđević).

HAJDUK: Leković, Simić, Cvetanović, Halilović, Simikić, Balinović, Cvijić (od Mihajlović), Derajić (od 60. Savićević), R. Ivković (od 60. Živković), Sovilj, Trivunović.