Ponedeljak, 28. Septembar 2020.

Podeljeni bodovi u Donjem Tovarniku

Zonaš iz Donjeg Tovarnika dočekao je juče na domaćem terenu goste iz Novog Sada fudbalere „RFK Novi Sad 1921“ u okviru 8. kola Vojvođanske lige – Jug. Tokom devedeset minuta igre najzanimljiviji detalji viđeni su u prvih desetak minuta.

Nakon centaršuta Vukotića u 2. minutu, pred golom gostiju najbolje se snašao Šobot, koji šalje loptu iza leđa Romića. Radost domaćina trajala je svega 7-8 minuta. Posle ubačene lopte iz ugla, najviši u skoku u kaznenom prostoru Slobode bio je Lađanac, koji dobro odmerenim udarcem glavom poravnava rezultat. Vukotić se mogao proslaviti u 20. minutu, kada je izbio ispred golmana RFK Novi Sad, ali ne uspeva da iskontroliše loptu, te odlazi suviše u stranu da bi ozbiljnije ugrozio gol.

Konačan rezultat Sloboda – RFK Novi Sad 1921 1:1 (1:1)

Utakmicu je sudio Stefan Petrović iz Sremske Mitrovice, koji je tokom 90 minuta igre podelio ukupno 5 žutih kartona.

SLOBODA: Šivoljicki, Stević, A. Simić, M. Simić (od 58,.Radošević ), Lazarević, Salkunić, Đorić (Đorđević ) Vukotić, Ninić, Šobot, Dragojević (od 65. Štulić ).

RFK NOVI SAD 1921: Romić, Branković, Kačavenda, Ilić, Suvajdžić, Simić, Pekić (od 85. Adamek), Vujović (od 70. Leškov), Leđanac, Vukobratović, Kantardžić.