Ponedeljak, 24. Avgust 2020.

Pobeda Sremca na domaćem terenu

U okviru drugog kola Međuopštinske lige Srem – Istok, juče su se u Deču sastali domaći tim FK „Sremac“ i gosti iz Novog Slankamena FK „Dunav“. Tokom devedeset minuta igre, pored dva postignuta gola, viđeno je i više neiskorišćenih prilika, među kojima i neoskorišćen penal Nedeljkovića.

Posle samo minut-dva igre, Sremac propušta sjanu priliku: lob udarac Mladenovića nije bio dovoljno precizan. Gosti su ozbiljno pripretili u 7. minutu preko Kovanića. Do promene rezultata došlo je u 15. minutu: na centaršut Milića, pred golom Dunava najbolje se snašao Mladenović. U 30. minutu viđen je lep udarac Miloša Petrovića. Prednost domaćina u 40. minutu propušta da duplira Nedeljković, posle opravdano dosuđenog penala. Zanimljiv detalj par minuta kasnije: Arsenijević šutira ka golu Dunava, skoro sa sredine terena: lopta pada ispred Lošića, preskaće ga, ali na sreću gostiju, pogađa okvir gola.

I u nastavku utakmice inicijativa domaćina. U 60. minutu, dugi napad domaćina, međutim, Vladimir Kresojević ne uspeva da poveća prednost, kao ni i Stojčević nekoliko minuta kasnije. Miloš Petrović u 65. minutu pogađa prečku gola Dunava. Kazna za neiskorišćene prilike mogla je stići u 70. minutu: posle šuta Kovanića, Šljukić odbija loptu u korner. Nekoliko minuta kasnije i Milešević ne uspeva da poravna rezultat. Sve dileme u 87. minutu otklanja golom Bačevac i to je bilo konačnih 2:0 za Sremac.

Konačan rezultat Sremac – Dunav 2:0 (1:0)

Na igralištu Sremca u Deču, utakmicu je sudio Dušan Poznan iz Rume, sa pomoćnicima Markom Đukanovićem i Borislavom Jovanovićem takođe iz Rume. Tokom 90 minuta igre sudija Poznan je podelio ukupno pet žutih kartona.

SREMAC: Šljukić, V. Petrović, M. Petrović (od 90. Pavičić), Arsenijević, Mijatović, Lapčić (od 46. Stojčević), Mladenović, B. Kresojević (od 54. V. Kresojević), Ilić (od 70. Bačevac), Nedeljkovič, Milić (od 70. Hadžić).

DUNAV: Lošić, Nikolić, Janković, Kovanić, Komazec (od 46. Rukavina), Marinković (od 75. Ćirković), Bugarin, Radulović, Popadić (od 30. Mrđa), Stančić, Milešević.