OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 17. Avgust 2020.

Pobeda Donjeg Srema i poraz Kamenog na startu sezone

Povratak

Pećinački sremskoligaš FK „Donji Srem 2015“ dočekao je juče goste iz Dobrinaca FK „Sremac“ u okviru prvog kola Sremske lige. Veoma zanimljiva utakmica na pećinačkoj Suvači tokom koje su dva najozibljnija konkurenta za vrh tabele odmerila snage na početku sezone.

U prvih 45 minuta mreže su mirovale. Nastavak utakmice donosi daleko efikasniju utakmicu. Najpre je domaćin u 54. minutu preko Dalibora Markovića došao u rezultatsku prednost od 1:0, da bi Dušan Radosavljević pet minuta kasnije tu prednost duplirao. Desetak minuta kasnije, Sremac, smanjuje prednost na 2:1 preko Ljubomira Vukmanovića. To je, ujedno, bio i konačan rezultat: Donji Srem 2015 – Sremac 2:1 (0:0).

Utakmicu je na Sportskom centru Suvača sudio Stevan Grbatinić iz Adaševaca sa pomoćnicima Bojanom Selakovićem iz Laćarka i Draganom Popovićem iz Šuljama. Tokom 90 minuta igre sudija je podelio ukupno 5 žutih kartona.

DONJI SREM 2015: Jelača, D. Radosavljević, Krivokuća (od 62. Radivojević), Curaković, Živanović, Marković (od 82. Rajić), Jurišić, Puzić, Nović, V. Ljubojević (Perišić), Lukić.

SREMAC: Stanisavljević, Putica (od 46. N. Kordolup), Mitrović, V. Kordolup, Vukajlović (od 73. Vučković), Vasiljević, Jež, Vukmanović, Jokić (od 46. Ašćerić), Balaban, Lazić.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA – ISTOK

Hrtkovci – Kameni

1:0 (1:0)

Novajlija u Međuopštinskog ligi – istok, Kameni iz Ašanje, poražen je na startu sezone. Posle šuta Marka Obrovca u 19. minutu, golman Kamenog, Aca Jovičić, ispušta loptu i ona završava u mreži. Bez obzira na poraz, gosti su ostavili dobar utisak: imali su nekoliko izglednih prilika i veći posed lopte u svojim nogama.

Utakmicu je sudio Perica Lepotić iz Dobrinaca sa pomoćnicima Nikolom Mitrovićem iz Dobrinaca i Petrom Maksićem iz Šimanovaca, a na utakmici je podeljeno ukupno 7 žutih kartona.

HRTKOVCI: Krpan, Međed, Konc, Pavličević, Mitrović, Manojlović, Kukić (od 46. Glumčević), Obrovac, Rudić, Stanojević (od 85. Antonić), Novaković (od 80. Savić).

KAMENI: Jovičić, Stanić (od 46. Đorđević), Labuar (od 67. Ninić), Jevtić, Bošković, Milovanović (od 74. P. Marković), Radovanović, Dobrić, Živković (od 46. Ilić) , Lisulov, A. Marković (od 67. Šorak).