Ponedeljak, 17. Avgust 2020.

Novu sezonu Sloboda započela pobedom

U okviru prvog kola Vojvođanske lige – Jug fudbaleri Slobode dočekali su juče u Donjem Tovarniku fudbalere Sloge iz Erdevika.

Već posle nekoliko minuta igre gosti su ozbiljno pripretili: ubačenu loptu iz ugla Stojčić slabo udara glavom. I kako to obično biva, kazna je brzo stigla: u 9. minutu, Salkunić dugo vuče loptu po desnoj strani, proigrava Vukotića za 1:0.

U 15. minutu, lep šut Marka Simića, ne donosi dupliranje prednosti domaćinu. Sjajnu priliku u 38. minutu propušta Vukotić, koji ne rešava situaciju jedan na jedan sa golmanom Sloge Tojagićem. Minut-dva posle toga, gosti iz Erdevika ostaju sa igračem manje, jer je zbog psovke crveni karton dobio Stojšić. U nastavku utakmice, stihijskim napadima, Sloga je bezuspešno pokušavala da dođe do pozitivnog rezultata.

Konačan rezultat Sloboda – Sloga (E) 1:0 (1:0)

Utakmicu prvog kola Vojvođanske lige – Jug sudio je Marko Gaćinović iz Novog Sada, koji je za 90 minuta igre podelio ukupno 6 žutih i jedan crveni karton.

SLOBODA: Šivoljicki, Stević, A. Simić, M. Simić (od 88. Jovičić), Lazarević, Salkunić (od 88. Štulić), Aćimović, Radošević (od 60. Dragojević), Vukotić, Ninić, Đorđević(od 60. Jakšić).

SLOGA: Tojagić, Đurkić, Pendo, Đibrić, Belić (od 46. Kovačič), Bajunović, Stojčić (od 55. Herceg ), Mačvanski (od 55. Volarević ), Ristić, Stojšić, Uglješić.