Ponedeljak, 9. Mart 2020.

Težak start Slobode na početku prolećne sezone

Fudbaleri Slobode dočekali su juče goste iz Šajkaša FK „Borac“ na startu prolećnog dela prvenstva u okviru 16. kola Vojvođanske lige - Jug.

Po vrlo teškim uslovima za igru, Borac je došao do bodova, koji su ga zadržali pri vrhu tabele. Bez obzira na poraz, značajno oslabljeni mladi fudbaleri Slobode, koji su nastupili bez kompletnog navalnog reda, ostavili su odličan utisak i prikazali veliku borbenost na terenu.

Junak utakmice je golman Oparnica, koji je odbranio nekoliko stoprocentnih prilika Borca (Jović u 52, Davidov u 57. i 85. minute). Na žalost, u 68. minutu njegova mreža se, ipak, zatresla: lopta se, praktično, prošetala kroz kazneni prostor domaćina, te Milovcu nije bilo teško da je ugura u gol. Konačan rezultat Sloboda – Borac 0:1 (0:0).

Priliku za poprvani, zonaš iz Donjeg Tovarnika ima sledeće subote, kada gostuje Mladosti iz Bačkog Jarka u okviru 17. kola.

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku, pred oko 150 gledalaca sudio je Branko Grmuša iz Petrovaradina, koji je podelio dva žuta kartona.

SLOBODA: Oparnica, Lazić, Javorac, Jovičić, Jakšić, Dragojevi, Kočijašević, Bosiljkov, Bojić (od 70. Radošević), Pazarski (od 65 Alijagić), Đuran (od 52, Vukasović).

BORAC: Buzadžija, Trivunović (od 68. Grković), Kragović, Suboptin Stanojev, Jović , Bogdanov (od 84. Mrđan), Rakić, Vasin, Davidov, Milovac.

Pored starta prolećnog dela sezone klubova iz pećinačke opštine koji igraju u Sremskoj i Vojvođanskoj ligi - Jug, klubovi koji igraju u Međuopštinskoj ligi Srem – Istok i Opštinskoj ligi Pećinci proteklog vikenda pripremali su se za nastavak sezone.

Rezultati prijateljskih utakmica: Posavac (Boljevci) – Kameni (Ašanja) 2:1, Graničar (Grabovci) – OFK Brestač 0:1, Napredak (Žarkovac) – Sremac (Deč) 1:5, Šumar (Ogar) – Kameni (Ašanja) 3:1, Šumar (Ogar) – Sremac (Dobrinci) 3:3 i Hajduk 1932 (Šimanovci) – Graničar (Obrež) 0:2.