Ponedeljak, 2. Mart 2020.

Hajduk poražen u Dobrincima

Već posle nekoliko minuta igre u prijateljskoj fudbalskoj utakmici između domaćeg Sremca i šimanovačkog Hajduka 1932 „kutak za sporni trenutak“: posle jedne ubačene lopte sa leve strane, manirom golmana bek gostiju Despotović rukom izbija loptu ispred svog gola, te Lepotić dosuđuje penal, koji Vukajlović pretvara u gol. Gosti su se dugo bunili na odluku sudije, tvrdeći da je centaršutu prethodio prekršaj nad golmanom Hajduka 1932. Desetak minuta kasnije Čavić je bio u sjajnoj prilici da poravna rezultat. Prednost domaćina je povisio Vukmanović u 49, minutu, posle progravanja Čvorkova. Konačno, u 52. minutu je viđen „mali šou program“ Vukajlovića, koji postiže treći pogodak lidera Međuopštinske lige Srem – Istok, iako je bio okružen nekolicinom igrača iz Šimanovaca, uspeo je da pošalje loptu u nebranjeni deo gola.

Dobrinci. Strelci: 1:0 Vukajlović u 3, 2:0 Vukmanović u 49, 3:0 Vukajlović u 52. minutu. Gledalaca: 100. Sudija: Petar Lepotić (Dobrinci).

SREMAC: Cvetković, Z. Ašćerić, R. Ašćerić, Čvorkov, Kordolup, Pavlović, Savić, Čestić, Vukajlović, Paunković, Mađarac. Igrali su još: Ostojić, Balaban i Mihajlović.

HAJDUK 1932: Milojević, Dinčić, Vidakov, Despotović, Belić, Vagić, Arsenović, Jovanović, Dragojević, Lemajić, Savić. Igrali su još: N. Ilić, M. Ilić, Vojkić, Vukmanović, Kovačević i N. Jovanović.