Četvrtak, 27. Februar 2020.

Završene pripreme Tovarničkog zonaša

Fudbaleri Slobode iz Donjeg Tovarnika, današnjom utakmicom protiv srpskoligaša Timočanina iz Knjaževca, završili su osmodnevne zimske pripreme na Lepenskom Viru. Umnogome se osećao umor kod igrača, a ni vremenski uslovi nisu išli na ruku Tovarničanima.

Iz prvog poluvremena trebalo bi pomenuti sjajnu priliku Slobode u 30. minutu: Bosiljkov glavom šalje loptu ka Vukasoviću, usledio je šut, ali i sjajna intervencija golmana Timočanina. Posle ubačene lopte iz ugla Jakšića, pred golom kluba iz Knjaževca najviši je Bosiljkov, ali i ovog puta golman Petrović je na visini zadatka. Sledi period utakmice u kojem Timočanin dominira: sjajne prilike Kocića i Stojanovića. Gol u 62. minutu: Bosiljkov u svom kaznenom prostoru ruši Kocića, a Medić realizuje penal. Par minuta kasnije već 2:0: Pantić iz slobodnog udarca postiže gol. U 77. minutu priliku da ublaži poraz propušta Pazarski, kao i Dragojević u 81. minuti, kada nije uspeo da realizuje penal. Rezultat ostaje nepromenjen Timočanin – Sloboda 2:0 (0:0)

Na igralištu u Donjem Milanovcu sudio je Nedžad Karamnovski iz ovog grada.

TIMOČANIN: I. Petrović, Hrnjak, Jovanović, Pantić, Mršavić, Medić, Radosavljević, Krmar, B. Nikolić, U. Nikolić, Stojanović. Igrali su još: N. Petrović, Kocić, Stojadinović. I. Nikolić, Videnović, Milošević, Milojković, Minić i Milutinović.

SLOBODA: Oparnica, Bosiljkov, Dragojević, Javorac, Kočijašević, Jovičić, Jakšić, Pazarski, Bojić, Alijagić i Vukasović. Igrali su još: Radošević, Đuran Ristić i Spasojević.