Greenfield локације
На данашњој седници Општинског већа општине Пећинци, донето је неколико значајних одлука. Досадашња начелница општинске управе, Верица Бован, разрешена је дужности, а на ову функцију је изабран, Жељко Трбовић, рођен 1957. године у Вировитици. Правни факултет је завршио у Новом Саду 1981. године и стекао звање дипломирани правник, а магистрирао је на теми „Управљање развојним променама у Јавним комуналним предузећима општине Инђија“. Радио је у струци 27 година, апоследњих 7 година је био директор Јавног предузећа „Ингас“ Инђија. Нови начелник нам је рекао да је присталица идеја које су већ негде примењене и да ће позитивне ствари из општине Инђија, где је десетак година радио у локалној самоуправи, настојати да примени у Пећинцима.
„Мислим да морамо у првом реду да постигнемо да Општинска управа професионално ради свој посао, одвојено од политике. Може се увести и већи ниво радне дисциплине, тако да ћемо путем камера и софтвера водити евиденцију доласка и одласка са посла, а у службене аутомобиле ћемо уградити ГПС уређаје, како бисмо у сваком тренутку знали где се налазе и на тај начин спречили ненаменско коришћење возила општине и јавних предузећа. Колико сам могао да видим за ових десетак дана, имамо доста потенцијала и можемо направити професионалну Управу која ће пратити рад Скупштине и Већа. Увешћу значајне промене у раду и односу према раду свих запослених у овој општини“ – изјавио је Жељко Трбовић.
Донета је одлука да се једнократни новчани додатак за новорођенчад, који је до сада износио 4.000 динара, а који није исплаћиван у 2012. години, због проблема са ниском стопом наталитета у општини Пећинци и због унапређења популационе политике, увећа на 20.000 динара и да се родитељима новорођенчади исплати у пуном износу ретроактивно од 1. јануара 2012. године.
Веће је донело и одлуку да се настави са регресирањем вештачког осемењавања крава на територији општине из средстава општинског буџета. И регрес по овом основу пољопривредницима није исплаћиван током ове године, али су захтеви пољопривредника прикупљани, тако да су се овом одлуком стекли услови да се и током ове године вештачко осемењавање крава регресира у пуном износу.
Извештај је поднела и Комисија за процену штете од суше на пољопривредним усевима у општини Пећинци, а Веће је са закључцима упознао председник Комисије, заменик председника општине Милан Степановић. „Највећу штету је претрпео кукуруз, штета на овој култури је 80 одсто или милијарду 580 милиона динара. И на соји је штета процењена на 80%, што при цени од 75.000 динара по тони износи укупно 183 милиона динара штете. Најмања штета је процењена на сунцокрету – 30%, што по цени од 70.000 динара по тони, укупно износи 113 милиона динара. Штета на шећерној репи је по процени комисије била 55%, што по цени од 4.500 динара по тони укупно износи преко 8 милиона динара. На основу налаза Комисије, Веће је донело одлуку да се Покрајинском секретаријату за пољопривреду, водопривреду и шумарство упути предлог, да се на територији општине Пећинци прогласи елементарна непогода. Самим тим ћемо са осталим Војвођанским општинама допринети да се прогласи елементарна непогода на територји целе Србије“ – каже Милан Степановић.