Republika Srbija Општина Пећинци
Autonomna Pokrajina Vojvodina Општина Пећинци
Општина Пећинци
Четвртак, 14. Децембар 2017.

Умрежавањем лакше до субвенција

Повратак

Умрежавањем лакше до субвенција
Умрежавањем лакше до субвенција

Јуче је у Дечу одржана последња трибина за пољопривреднике у општини Пећинци, на којој су учествовали Зоран Војкићчлан Привременог органа општине Пећинци, Александар Богдановић директор Покрајинског фонда за развој пољопривреде и Милан Милић директор Пољопривредне стручне службе Нови Сад, који су присутне пољопривреднике из Деча упознали са свим мерама Покрајинске владе и Покрајинског секретаријата за пољопривреду на суфинансирању пољопривредника путем субвенционисаних кредита, као и са субвенцијама које Покрајина сваке године обезбеђује.

Како нам је рекао Александар Богдановић, постоји велика заинтересованост пољопривредника за све мере почев од кредита Фонда за развој пољопривреде до субвенција које ове године обезбеђује Покрајинска влада и Покрајински секретаријат.

„Обишли смо свих 15 насеља пећиначке општине и мислим да смо успели да у сарадњи са руководством општине Пећинци на различите начине анимирамо пољопривредне произвођаче да схвате да средства за која могу да аплицирају припадају управо њима, да су то средства свих грађана Војводине и да имају апсолутно право да аплицирају за разне кредитне линије и субвенције које нуди Покрајинска влада и Покрајински секретаријат. Ми смо ту, да заједно са пећиначком локалном самоуправом, пружимо неопходну логистичку подршку пољопривредним произвођачима, да на време буду информисани о свим мерама и подстицајима кредитних линија са којима излази Покрајинска влада, као и могућностима ИПАРД фондова, који би требало да заживе 20. децембра, о чему смо такође разговарали са пољопривредним произвођачима. Циљ нам је да их едукујемо и да их на време информишемо кроз софтсверско умрежавање, да можда путем СМС порука буду информисани о свим кредитним линија и подстицајима које обезбеђује Покрајинска влада“ – рекао је Богдановић.

Милан Милић, директор ПСС Нови Сад, рекао је да су пољопривредницима представили програме који следе преко ИПАРД фондова, и програме подстицаја Покрајинског секретаријата и Министарства пољопривреде, као и да морају да прате конкурсе, да су у контакту са стручним и саветодавним људима који излазе на терен, да се са њима посаветују и да унапређују своје знање.

„Изузетно је важно да пољопривредни произвођачи прате конкурсе и да конкуришу за што више бесповратних средстава, јер они неће бити стално, то је само сада један период који треба искористити. Оно што је јако битно то је да направе континуитет у тим субвенцијама да би касније у целокупној производњи и коришћења кредита њих препознали у Европској унији и европским фондовима као неког ко је лојалан и квалитетан и аутоматски ће свака следећа апликација ићи све лакше и лакше, и тако да од малог пољопривредног произвођача прерасту у великог“ – казао је Милић.

Календар

Кликните на означено поље за детаље