Петак, 9. Август 2019.

Борбено и занимљиво у Попинцима

Сремсколигаш из Попинаца јуче је дочекао госте из Обрежа ФК „Граничар“ у пријатељској утакмици, која је на неки начин представљала и отрежњење за домаће фудбалере Напретка. Три гола, уз безброј неискоришћених прилика. Гости из Обрежа представили су се као врло солидна екипа.

Прво полувреме обележио је занимљив детаљ из 38. минута: након прекршаја Василића у свом казненом простору, судија Евђенић је досудио пенал за Граничар. Шут искусног Светислава Кнежевића, Грковић је укротио, али, лопту кратко одбија, коју прихвата Петковић и шаље је, поред неодлучне одбране Напретка у гол.

Борбено је било и друго полувреме. У 63. минуту виђен је неуспео покушај лоб ударца Јанковића. Међутим, Јанковић је био далеко успешнији минут-два касније, када је из другог покушаја савладао Самарџију и поравнао резулат. Коначно, у 85. минуту, најрасположенији за игру у редовима Граничара, Балабан, најбоље се снашао у гужви пред голом Напретка и за коначан резултат: Напредак – Граничар 1:2 (0:1).

На игралишту Напретка, пред око 50 гледалаца судио је Драган Евђенић из Прхова

НАПРЕДАК: Грковић, Добриковић, Врачев, М. Мајсторовић, Василић, Тица, Станковић, Јанковић, П. Мајсторовић, Савић, Савковић. Играли су још: Пувалић, М. Ж. Јовановић, Марковић, Опачић, М.С. Јовановић, Сремац, Кљајић, Ђилас, Евђенић и Ђурић.

ГРАНИЧАР: Самарџић, Михаловић, Петковић, Јовановић, Балабан, С. Кнежевић, Д. Кнежевић, Китанов, Михајловић, Петровић, Гмизић. Играли су још: Лисулов, Деврња и Марковић.