Четвртак, 8. Август 2019.

Још једна успешна провера Слободе

У пријатељској утакмици и претпоследњој провери пред почетак првенства Војвођанске лиге – Југ, Слобода је јуче на домаћем терену савладала госте из Батајнице БСК резултатом 2:1 (1:0).

У занимљивој и веома борбеној утакмици домаћин је повео ефектним голом Мркајића, после проигравања Кордолупа. Пар минута касније Ребић пропушта идеалну прилику за поравнање резултата. Теренску иницијативу Слобода је материјализовала и у 55. минуту, када је у казненом простору БСК-а био оборен Рагастовац: сигуран извођач најстроже казне био је искусни Јерковић. Средином другог полувремена, Кокир није успео да реализује пенал за БСК, јер је С. Нинић био на висини задатка. Ипак, гости из Батајнице су у 86. минуту смањили предност Слободе, када је Миленковић добро прихватио једну одбијену лопту и послао је у небрањени део гола.

Следећу, последњу проверу пред почетак првенства Слобода има у суботу, 10. августа, на свом терену против ОФК Брестача.

На игралишту Слободе, у Доњем Товарнику, пред око 100 гледалаца судио је Бојан Павловић из Огара.

СЛОБОДА: Радосављевић, Босиљков, Драгојевић, В. Нинић, Кубуровић, Гаћеша, Рагастовац, Кордолуп, Ристић, Пазарски, Мркајић. Играли су још: С. Нинић, Јерковић, Митровић, Ашћерић, М. Радошевић и Зељко.

БСК: Татић, Чепрња, Ребић, Бранковић, Булат, Јеловић, Панић, Хелајзен, Крнета, Кокир, Филиповић, Играли су још: Сузић, Каламбура, Божовић, Вучковић, Стоисављевић и Миленковић.