Уторак, 30. Јул 2019.

Богат спортски програм за пећиначку славу

Поводом обележавања сеоске славе у Пећинцима протеклог викенда, у суботу су били активни пећиначки ветерани, док су недељу обележили шахисти на турниру у убрзаном шаху и фудбалери Доњег Срема.

ВЕТЕРАНИ ДОЊЕГ СРЕМА

Спортски програм у Пећинцима протеклог викенда употпунио је у суботу тријагонални турнир (3 x 30 минута) најстаријих фудбалера, ветерана на Спортском центру Сувача. Поред домаћина, Доњег Срема 2015, учествовали су исписници из Јадрана из Голубинаца и земуског 13. маја.

У првој утакмици Доњи Срем 2015 је победио госте из Голубинаца 2:1 ( Николић 1, Новић 1 – Марић), док је у мечу Јадран – 13. мај није било голова. Коначно, у последној утакмици турнира Доњи Срем 2015 – 13. мај било 1:1 (Штетић 1 – Пантић 1).

За победника турнира играли су: Паликућа, Штетић, Савковић, Симић,Поповић, Митровић, Трајковић, Марковић, Николић, Новић и Радивојевић, као и Кошутић, Дамњановић и Босанчић.

13. мај: Јеличић, Вујчић, Миловановић, Милекић, Мандић, Мириловић, Миљковић, Пантић, Батањац, Петковић и Мијић . Играли су још: Томић и Лазовић.

Јадран: Станковић, Бероња, Вукајловић, Наглић, Сердар, Дапчевић, Марић, Ковачевић, Марковић, Илић и Ђурђевић. Играли су још: Маинчић, Митић, Видовић, Угарковић и Ковачевић.

Турнир је судио Славиша Петровић из Пећинаца.

ФУДБАЛ

Нови сремсколигаш, Фудбалски клуб „Доњи Срем 2015“ у оквиру припрема пред нову сезону имао је још једну проверу на пећиначкој Сувачи против ФК „Раднички“ из Шапца. Након прекршаја над искусним Митровићем, у казненом простору Радничког (23. минут), Павловић је досудио пенал за Доњи Срем 2015, који је Марковић претворио у гол. Предност домаћина трајала је свега 5-6 минута, када је Враштановић поравнао резултат. После грешке одбране Радничког, Максимовић је у 48. минуту повисио на 2:1. Скупо је коштала грешка гостију и у 60. минуру, за шта се побринуо Митровић. Коначно, добар и прецизан шут Пантића, био је неодбрањив за домаћег голмана у 68. минуту, за коначан резултат Доњи Срем 2015 – Раднички 3:2 (1:1).

На Спортском центру Сувача, пред око 100 гледалаца, судио је Бојан Павловић са помоћницима Браниславом Грозданићем и Немањом Деспотовићем из Огара.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Новић, Радовановић, Д. Радосављевић, С. Радосављевић, Максимовић, Радивојевић, Пузић, А. Љубојевић, Марковић, Митровић. Играли су још: Обреновић, Весић, Најић и В. Љубојевић.

РАДНИЧКИ: Васић, Мирослав Поповић, Косијер, Гајић, Јовичић, Вујановић, Марковић, Антонић, Милан Поповић, Урошевић, Враштановић. Играли су још: Кућански, Пантић, Степановић.

ШАХ

Турнир у убрзаном шаху (7 кола, 10 минута по играчу), који је организовао ШК Доњи Срем, под покровитељством Спортског савеза „Развој спортова“ окупио је 18 играча. Никола Гајин, првотимац ШК Сремац из Војке, остварио је још једну победу на турнирима у пећиначкој општини. Освојио је прво место, са 5,5 поена у свом салду. Пласман осталих шахиста: 2. Живко Петровић (Доњи Товарник) 5, 3. Мирослав Грујић (Војка), 5, 4. Зоран Поповић (Гајдобра) 5, 5. Дејан Живановић (Деч) 5, 6. Божидар Јовановић (Прхово) 5, 7. Дејан Јовановић (Прхово) 4,5, 8. Славиша Спасић (Шимановци) 4, 9. Спасо Ристовојевић (Шимановци) 3, 10. Зоран Дудук (Деч) 3, 11. Лазар Бабић (Сремски Михаљевци) 3, 12. Љубомир Лазић (Војка) 3, 13. Зоран Вуков (Пећинци) 3, 14. Драган Рајак (Попинци) 2, 15. Радован Васић (Прхово) 2, 16. Спаса Радаковић (Доњи Товарник) 2, 17. Илија Вуков (Пећинци) 2 и 18. Војислав Поповић (Пећинци) 1 поен. Награде најбољим учесницима турнира уручили су Дејан Живановић, помоћник председника општине Пећинци и Зоран Вуков, испред ШК Доњи Срем.