Четвртак, 11. Јул 2019.

Први дан у знаку фудбала

Први дан сеоске славе у Доњем Товарнику обележили су фудбалери. Најпре је на игралишту Слободе јуче одиграна Меморијална утакмица између ветерана Слободе и предузећа Луки комерца, у знак сећања на Предрага Алексића Регија, дугогодишњег фудбалера доњетоварничког клуба, који је погинуо 2011. године у 32. години. Победила је Слобода 8:3 (4:1). Стрелци: 1:0 Вранић у 10, 2:0 Новић у 20, 3:0 Мирилов у 24, 3:1 Новакович у 27, 4:1 Спасојевић у 30, 4: 2 Бабић у 35. 5:2 Петровић у 39, 6:2 Петровић у 44, 7:2 Чавић у 49, 7:3 Балиновић у 53. и 8:3 Мирилов у 59. минуту. Судили су: Томислав Жирковић (Шимановци) и Зоран Живковић (Огар).

СЛОБОДА: С. Веселиновић. Ж. Алексић, Костић, Ковачевић, Спасојевић, М. Веселиновић, Вранић, С. А. Алексић, Јаковљевић, Сарић и Враћевић. Играли су још: Чавић, Дамњановић, Новић, Мирилов, Вујчић, Н. Алексић, Јовановић, Јарчанин, Петровић, П. Арсеновић и М. Алексић.

ЛУКИ КОМЕРЦ: Новаковић, Крњулац, Куриџа, Митровић, Ристић, Миличевић, Теодоровић, Балиновић, Драгојевић, Белић и Николић. Играли су још: Чојчић, Божић, Бабић, Степановић, Стојановић и Ашћерич.

Након Меморијалне утакмице, на терену за мале спортове товарничке основне школе организован је турнир у малом фудбалу на којем је учествовало 12 екипа (4 + 1), а најуспешнији су били Шакали из Карловчића.

Резултати: први круг, Желе зека (Купиново) – Макс Бет (Голубинци) 1:1, пеналима 2:3, Грана (Ашања) – Деда Луде (Пећинци) 0:1, Орфанела (Суботиште) – Фриџини клинци (Голубинци) 3:1, Шакали (Карловчић) – Стоп (Буђановци) 2:0, Товарник (Доњи Товарник) – Теријери (Доњи Товарник) 0:0, пеналима 2:1 и Каблекс (Никинци) – У минут скупљени (Огар) 4:1; четвртина финала, Деда Луде – Макс Бет 4:1, Шакали – Товарник 6:3 и Каблекс – Орфанела 2:2, пеналима 2:1; полуфинале, Кабчлекс – Деда Луде 2:2, пеналима 2:1; финале, Шакали – Каблекс 1:0.