Општина Пећинци
Недеља, 16. Јун 2019.

Доњи Срем 2015 потврдио лидерску позицију

Повратак

Утакмица претпоследњег кола у Међуопштинској лиги Срем између Фрушке горе и Доњег Срема 2015 одиграна је данас у Руми без уобичајеног „набоја“. Тек у последњих тридесетак минута, очигледно физички спремнији, гости из Пећинаца су сломили отпор домаћина и дошли до бодова, који су их само учврстили на лидерској позицији. С друге стране, фудбалери Фрушке горе немају за чим да жале, с обзиром да се већ обезбедили опстанак у лиги.

Током првог полувремерна, Доњи Срем 2015 имао је више од игре, те је створио неколико полуприлика: Љубојевић у 10. и 43. минуту, Марковић у 15, 24. и 42. минуту. Код домаћина, посебно расположен за игру био је искусни Вејновић, који је у 17. минуту одличним шутем озбиљно припретио Јелачи.

И у наставку утакмице иницијатива је била на страни гостију. Прву прилику за нешто више имао је Савковић у 49. минуту. Неколико минута касније Марковић пропушта још једну шансу за нешто више. У 63. минуту коначно промена резултатра: на центаршут Љубојевића са десне стране, пред голом домаћина најбоље се снашао Марковић. Своје реализаторске способности још једном је потврдио у 67. минуту, када је сам избио испред Мандића и савладао га. Најлепши детаљ у 76. минуту: шутем са око 30 метара, из слободног ударца, Љубојевић шаље лопту у небрањени део гола Мандића за прилично убедљивих 0:3. Част домаћина одбранио је лепим голом Марјановић у 80 минуту, када је добро одмереним ударцем, лобовао Јелачу.

РУМА. Игралиште Фрушке горе. Гледалаца: 100. Судија: Благоје Радић. Помоћници: Стеван Белић и Бранислав Васић (сви из Ирига). Делегат: Мирослав Марковић (Стара Пазова). Стрелци: 0:1 Марковић у 63, 0:2 Марковић у 67, 0:3 Љубојевич у 76, 1:3 Марјановић у 80. минуту.

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Божић (од 22. минута Марјановић), Мушицки, Мисаиловић, Лазаревић, Вуковић, Тешић, Маринковић, Дејановић, Вејновић. Јањић (од 60. минута Матић).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Савковић (од 76. минута Чавић), Перишић (од 35. минута Радивојевић), Љубојевић, Весић, Дрињак, Обреновић (од 46. минута Н. Митровић), Новић, Ристивојевић, Радовановић, Марковић.