Среда, 5. Јун 2019.

Хајдук окончао сезону победом

ШИМАНОВЦИ. Игралиште Хајдука. Гледалаца: 50. Судија: Немања Трајковић Властимир Петрић (оба из Обреновца):

ХАЈДУК: Ђермановић, Медић, Васић, Деврња, Глућвевић, Радосављевић, Безбрадица, Радојчић, Николић, Кнежевић и Честић. Играли су још: Матић, Гужвица, Игњатовић, Крстовић, Радивојевић, Рикановић и Куљанин.

ЖЕЛЕЗНИК: Антонић, Секулић, Пилчевић, Ђорђевић, Гајић, Поповић, Марковић, Димов, Бакал, Габрић и Живковић. Играли су још: Васиљевић, Исаиловић, Брзаковић и Лукић.

Последња утакмица у сезони Лиге фудбалских ветерана није доносила ништа велико: Хајдук је обезбедио друго место које води у виши ранг, док је Железник био прикован за трећу позицију. Као и у већини утакмица, победник се могао наслутити врло брзо, те је у првом полувремену створена осетна предност од 3:0. Стрелци су били: Николић у 4. минуту, 2:0 Кнежевић у 10. минуту, 3:0 Кнежевић у 20. минуту. У наставку утакмице домаћин је играо мало комотније, али је, ипак, остварена убедљива победа: 3:1 Секулић у 50. минуту, 4:1 Кнежевић у 63. минуту, 5:1 Игњатовић у 67. минуту, 6:1 Рикановић у 77. минуту, 6:2 Димов у 80. минуту, 7:2 Честић у 83. минуту и 8:2 Куљанин у 85. минуту.

У публици је био и Зоран Војкић, заменик председника општине Пећинци.

„Честитам ветеранима Хајдука на великом успеху и пласману у виши ранг, што се и очекивало. Ова генерација фудбалера већ неколико година уназад побуђује пажњу фудбалске јавности својом организацијом и играчким квалитетима, те не чуде остварени резултати. Као такви заслужују помоћ локалне самоуправе, као и сви фудбалски клубови: како ветерени, тако и сениори, посебно млађи узраст. И у већем рангу, Другој београдској лиги, бићемо уз Хајдук‟ - изјавио је Војкић.

Ветерани Хајдука су већ неколико година најсупешнија екипа овог клуба.

„Најстарији фудбалери Хајдука су уједно и најбољи‟ – истиче Томислав Ћирковић, председник клуба – „Њихови резултати и скоро сваке године преласци у веће рангове доприносе стварању доброг имиџа клуба. Верујемо да ће њиховим путем кренути и млађе категорије.‟

Један од главних организатора свих активности ветерана Хајдука је Момир Радивојевић. Углавном је „први опетативац“, а по потреби је и на терену, као играч.

„Заслужено смо на вицешампионској позицији, која нас води у виши ранг‟ – каже Радивојевић – „Прославићемо овај успех, а потом ћемо се договорити како даље. Најпре ћемо покушати да задржимо постојећи играчки кадар, а ако се укаже прилика, и освежићемо га и појачати. У сваком случају, бићемо спремни за Другу лигу ветерана.‟

Резултати 22. (последњег) кола: ТЕК Слога (Велики Црљени) – Аданекс (Београд) 2:1, Синђелић (Београд) – Болеч 2:0, Синђелић (Угриновци) – Славија (Београд) 1:3, Хајдук (Шимановци) – Железник (Београд) 8:2, Лештане – ПКБ (Падинска Скела) 2:5 и Будућност (Добановци) – Торлак (Београд) 3:5.

Табела: 1. ПКБ (88:32) 52, 2. Хајдук (97:49) 45, 3. Железник (47:44) 37, 4. Будућност (58:54) 33, 5. Синђелић (Б) (41:44) 30, 6. Славија (58:62) 30, 7. Аданекс (47:52) 30, 8. Болеч (45:58) 30, 9. ТЕК Слога (37:50) 30, 10. Торлак (48:62) 29, 11. Синђелић (У) (35:54) 16 и 12. Лештане (30:70) 9 бодова.

У Другу лигу пласирали су се: ПКБ и Хајдук, док у нижи ранг испадају: Торлак, Синђелић (Угриновци) и Лештане.