Понедељак, 13. Мај 2019.

Слобода добила дерби кола

У дербију 25. кола Сремске лиге, у Инђији су снаге одмерили другопласирани ФК „Железничар“ и првопласирана Слобода из Доњег Товарника. Већ од првог минута било је јасно да ће на терену бити много борбености и набоја. У 8. минуту виђен је леп шут Кривокуће. Његова права бомба у 18. минуту није донела промену резултата. Прилику да уради нешто више имао је и Андреата у 35. минуту. Негде у то време гости рекламирају пенал: после центаршута Јерковића са леве стране, највиши пред голом Железничара био Ранђеловић. Његов ударац главом није послао лопту у гол, јер га је, по мишљењу гостију, неко претходно повукао. Неуспешан покушај пласирања лопте од стране Кривокуће виђен је при самом крају првих 45. минута.

У наставку утакмице фудбалери Железничара посустају. Најизгледнију прилику за гол имао је Мркајић у 51. минуту, после одличног центаршута Кордолупа. Међутим, Мркајић је био ефикаснији у 78. минуту, када је после убачене лопте Драгојевића, био најприсебнији пред голом Милиновића, те је лопта завршила у мрежи. Испоставило се да је то био гол вредан три бода, а по свему судећи и шампионске титуле Слободе. Предност од шест бодова, пет кола пре краја сезоне, је огроман капитал и тешко је поверовати да ће га изабраници Живка Будимировића прокоцкати. Коначан резултат Железничар – Слобода 0:1 (0:0).

Иако је постигнут само један гол, бележница главног судије Николе Џомбића била је препуна: 3 црвена и 11 жутих картона. Важност утакмице очигледно је допринела да играчи буду нервознији.

Утиске после утакмице изнео је један од запаженијих актера, Андреја Радосављевић, голман Слободе.

„Јако тешка и тврда утакмица, са доста варница. Много је енергије потрошено. Саиграчима честитам на великом успеху, а Железничару желим да избори пласман у виши ранг кроз утакмице баража“ – рекао је Радосављевић.

На стадиону у Инђији, пред око 750 гледалаца, дерби је судио Никола Џомбић из Старе Пазове са помоћницима Предрагом Свиленковићем из Нове Пазове и Стефаном Вучићем из Сремске Митровице.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић, Димитријевић, Ракар, Катарић, Костић (од 63. Драганић), Кривокућа, Јуришић, Лукић, Милосављевић (од 46. Марјановић), Павловић, Андреата (од 46. Јакшић).

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Јерковић, В. Нинић, Ђуричић, Кордолуп, Кубуриовић, Мркајић (од 80. Кнежевић), Ранђеловић, Јеж, Драгојевић.