Општина Пећинци
Понедељак, 6. Мај 2019.

Борбено у Товарнику

Повратак

У оквиру 24. кола Сремске лиге јуче су се у Доњем Товарнику састали ФК „Слобода“ и гости из Витојеваца ФК „Партизан“. Обистинило се оно што су љубитељи фудбала и очекивали: врло чврста и борбена утакмица.

Навијачи се нису практично ни сместили на своја места, а гости у колосалној прилици: тежак кикс одбране Слободе, искусни Петровић не кажњава голом. Када није пошло „за ногом“ гостима да постигну гол, то је учинио Јерковић у 4. минуту. Рано примљени гол није деморалисао играче Партизана. У 9. минуту, дуг напад екипе уз Витојеваца и све се завршило шутем Радовића: лопта је прошла поред гола Радосављевића. Пар минута касније Јерковић се изборио за лопту и шутира у гол. Међутим, Стајчић је био на свом месту.

Прилику за дуплирање предности Слобода је имала у 59. минуту: Јеж ствара Мркајићу шансу, али резултат остаје непромењен. Два минута касније виђен је добар шут Јовановића, али без последица по гол Слободе. До другог гола Слобода је дошла у 65. минуту: Јерковић одлично проиграва Мркајића, којем није било тешко да матира Стајчића. То је било, уједно, и коначних 2:0.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 200 гледалаца, судио је Саша Дујић из Сремске Митровице, док су помоћници били Ненад Поповић из Лаћарка и Зоран Рапоти из Сремске Митровице.

Слобода: Радосављевић, Рагастовац, Јерковић, В. Нинић, Ђуричић, Кордолуп, Кубуровић, Мркајић (од 87. Радошевић), Ранђеловић (од 88. Јоргић), Јеж (од 65. П. Мајсторовић), Драгојевић.

Партизан: Стајчић, Матијевић (од 80. Ђуровић), Петковић, Трипић, Трумић, С. Јовановић, В. Петровић, Г. Радовић, М. Радовић, Д. Петровић, Пајић (од 75. З. Јовановић).