Петак, 19. Април 2019.

Хајдук убедљив на домаћем терену

У оквиру осмине финала Купа УВФК Београда јуче су се састали шимановачки ветерани ФК „Хајдук“ и члан Друге лиге ФК „Бубамара“. Шимановачки ветерани настављају са победама и у оквиру Купа, тако да је савладана и Бубамара 8:1 (3:0).

Само у првих двадесетак минута виђена је мање-више равноправна игра. Међутим, после гола Кнежевића у 22. минуту гости су се „отворили“ и остало је до краја само да се види колико ће убедљива победа Хајдука бити. До истека првог полувремена у листу стрелаца уписали су се Гужвица у 30. и Честић у 40. минуту. Са иницијативом домаћин је наставио и у наставку утакмице. Ипак, у том периоду, гости из Београда су први дали гол: у 50. минуту, прелепим шутем са око 25. метара Рашк је савладао Рељића. До краја утакмице, лопта је била, углавном, у ногама фудбалера Хајдука , који су до последњег звиждука судије Цмиљанића постигли још пет погодака: Кнежевић и Честић по два и Куљанин. С времена на време, домаћин је играо и превише опуштено, те је пропуштена прилика да победа буде и убедљивија. Утакмицу је судио Новак Цмиљанић из Београда.

ХАЈДУК: Рељић, Медић, Деврња, Васић, Глумчевић, Радосављевић, Гузвица, Николић, Радојчић, Кнежевић и Честић. Играли су још: Куљанин, Крстовић, Лековић, Игњатовић, Радивојевић и Стојанов ић.

БУБАМАРА: Сапунџић, Тошић, Павловић, Вујовић, Рашк, Серафимовић, Радојчић, Малетић, Жакула, Марјановић и Јовановић. Играли су још: Тодоровић и Петровић.