Понедељак, 15. Април 2019.

У комшијском дербију успешнији Шимановчани

У оквиру 12. кола Општинске лиге Пећинци, у Прхову су се јуче састали домаћи ФК „Младост 1935“ и ФК „Хајдук 1932“ из Шимановаца. Занимљив комшијски дерби у Прхову, који ће се памтити по лепим головима. Домаћин је повео сјајним шутем Радосављевића у 22. минуту, када је лопта одсела под самом пречком гола Вулетића. Преко искусног Карића, Хајдук 1932 је изједначио неколико минута касније, што је био и коначан резултат првих 45 минута.

Најлепши детаљ на утакмици виђен је у 60. минуту је Лемајић шутирао са око 35 метара удаљености од гола Младости 1935. На опште изненађење присутне публике, домаћег голмана посебно, лопта лобује голмана Васића. Гостујући фудбалери успевали су да сачувају предност, иако је Младост 1935 имала неколико изгледних прилика. Све дилеме отклонио је у у 80, минуту голом Живановић, када је одбијену лопту послао у небрањени део гола, и тако постигао коначан резултат Младост 1935 – Хајдук 1932 1:3 (1:1).

На игралишту Младости у Прхову, судио је Горан Лазић из Ашање.

МЛАДОСТ 1935: Н. Васић, Којић (од 60. Петровић), Тошић (од 46. Ђекић), Стојшић, Крњајић, Радосавлјевић, Крљулац, Познановић, Савић, Томашевић, Д. Васић.

ХАЈДУК 1932: Вулетић, Видовић, Вукашиновић, Јовановић, Босанчић, Војкић, Карић, Живановић, Б. Ковачевић, Ј. Ковачевић (од 46. Чугаљ), Лемајић.