Понедељак, 8. Април 2019.

Нови бодови за Попинчане

У оквиру 20. кола Сремске лиге домаћи ФК „Напредак“ дочекао је јуче на свом терену госте из Доњих Петроваца, и дошао до нових бодова. Од самог почетка домаћин је кренуо ангажованије. Ипак, прву озбиљнију прилику имали су гости из Доњих Петроваца, када је Дамњановић у 4. минуту шутирао у голмана Николића. Десетак минута касније Сремац покушава нешто више шутем са дистанце, као и Јанковић у 23. минуту. Прво полувреме ипак је припало домаћину, захваљујући Пазарском, који је у 31. минути на најбољи начин материјализовао иницијативу Напретка.

Са иницијатовом домаћин је наставио и у другом полувремену, мада се ни гости нису предавали. Кључан детаљ у 71. минуту: искусни Ерцег мења Савића, што се показало као прави потез тренера Напретка . У 74. минуту управо је Ерцег учествовао у акцији, из које је Ивковић повисио предност домаћина на 2:0, што је био и коначан резултат.

На игралишту Напретка у Попинцима, пред око 150 гледалаца, судио је Саша Дујић из Сремске Митровице који је поделио 3 жута картона.

НАПРЕДАК: Николић 7,5, М.С. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7, Сремац 7,5 (од 85. Скопљак), Савић 7 (од 71. Ерцег 7) Јанковић 7, Василић 7, Врачев 8, Пазарски 8, М.Б. Јовановић 7 (од 61. Ивковић 7,5).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 6, Сремчевић 6, Диклић 6, Ружичић 6, Опарушић 6 (од 46. Јањуз 6), Ољача 6, Тодоровић 6, Чворков 6, Дамњановић (од 72. Наић), Шаша 6.