Понедељак, 1. Април 2019.

Слобода убедљива на домаћем терену

У оквиру 19. кола Сремске лиге у Доњем Товарнику састали су се домаћи ФК „Слобода“ и ФК „Словен“ из Руме. Током 90 минута игре, домаћи сремсколигаш, уз бројне шансе, лагано је дошао до нових бодова и резултата 4:0.

Већ у 8. минуту у казненом простору гостију лопта погађа Драгичевића у руку, а Бошковић досуђује пенал за Слободу. Најискуснији играч на терену, Ашћерић, не успева да га претвори у гол, што је овог пролећа трећи неискоришћени пенал за сремсколигаша из Доњег Товарника. Десетак минута касније, после убачене лопте из угла Ашћерића, Владан Нинић је био на правом месту. Предност Слободе на 2:0 повисио је Кордолуп у 28. минуту (након центаршута Јерковића).

Слична ситуација десила се и у другом полувремену. У 77. минуту, Кнежевић је материјализовао акцију, коју је започео Кордолуп. Коначних 4:0 поставио је Јерковић у 84. минуту.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 100 гледалаца, судио је Немања Бошковић из Салаша Ноћајског, који је доделио један жути картон на утакмици.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Јерковић, В. Нинић, Ђуричић, Кордолуп, Ашћерић (од 67. Кнежевић), Кубуровић , Ранђеловић (од 70. Јоргић), Јеж (од 80. Радошевић), Драгојевић.

СЛОВЕН: Дер, Драгићевић (од 35. Јанковић), Лукић, Ђорђевић (од70. Кљајић), Топић, Станић (од 60. Симић), Видовић, Бирињи, Недић, Малић , Калајџић.