Среда, 27. Март 2019.

Три златне и једна бронзана медаља за Пећинчане

Недавно је у Писаровини код Загреба у Хрватској, у организацији Giryatria Zagreb тима одржано међународно такмичење „8. Писаровина Опен“ у ketlebell liftingu. У конкуренцији је било око 100 такмичара из Србије, Хрватске, Словеније и Мађарске. Србију су представљала четири тима: Girevik Нови Сад, Girevik Београд, CF FLEX Београд и Girevoy sport из Пећинаца у саставу: Љубица Штетић, Милан Јовичић, Мирослав Кнапчек и Дарко Танацковић.

Како нам је рекла Љубица Штетић, пећиначка екипа је задовољна пласманом, као и са и четири освојене медаље.

„Са већ поприлично искуства знали смо са каквим се противницима сусрећемо и за које резултате смо способни. Милан Јовичић је освојио две златне медаље, у дисциплинама Biathlon 2 x 16 кг и Long cycle 2 x 20 кг. Ја сам била најбоља у дисциплини Half marathon (30 минута) Long cycle са 16 кг, док је Мирослав Кнапчек освојио треће место у дисциплини Long cycle 2 x 16 кг. Дарко Танацковић је, у најјачој конкуренцији, Long cycle 2 x 24 кг освојио четврто место. Презадовољни смо освојеним медаљама, а освојено екипно друго место нам је најдраже признање“ – искрена је Штетић.

У завршном делу такмичења, одржано је такмичење репрезентација у Jerk štafeti 15 минута. Штафету су сачињавали тимови од три мушкарца и две жене и сваки такмичар је имао три минута за које треба да подигне што више дворучних Јеркова. Ради се у континуитету, једно за другим, мушкарци са 2 x 20 кг, а жене 2 x 12 кг. Прво место је освојила Мађарска са 313 дизања, друго Србија са 297, а треће Хрватска са 271 дизањем. Српску штафету сачињавали су Александар Милетић (Гиревик Нови Сад), Александар Обрадовић и Ана Чортан (Гиревик Београд), Дарко Танацковић и Љубица Штетић (Гиревој спорт Пећинци).