Понедељак, 25. Март 2019.

Победа Доњег Срема на Сувачи

У оквиру 17. кола Међуопштинске лиге Срем, на пећиначкој Сувачи јуче су се састали домаћи ФК „Доњи Срем 2015“ и гости из Сремске Митровице ФК „Митрос“. Већ у 15. минуту домаћин је припретио озбиљније, када Марковић није успео да реализује лепу акцију коју је започео Љубојевић, а наставио Митровић. С друге стране, десетак минута касније Малиновић не кажњава кикс последње линије одбране Доњег Срема 2015. „Хладан туш“ за домаћина у 25. минуту: шут Симјановског био је неодбрањив. До поравнања резултата долази у 41. минуту; у казненом простору Митроса, лопта незгодно одскаче и погађа Грбића у руку. Граовац досуђује пенал, који Љубојевић претвара у гол.

Добар део другог полувремена пролази у иницијативи гостију из Сремске Митровице. У 62. минуту искусни Ненад Митровић у последњем тренутку избацује лопту из свог гола после ударца Панића. И када су сви мислили да ће на популарној „Сувачи“ доћи до поделе бодова, после велике гужве пред голом гостију, лопта долази до Радивојевића, који је шаље иза леђа Мршића, за нова три бода и коначан резултат Доњи Срем 2015 – Митрос 2:1 (1:1)

На Спортском центру „Сувача“, пред око 100 гледалаца судио је Бојан Граовац из Руме, који је доделио укупно три жута картона.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Ристивојевић, Савковић (од 55. Илић), Дроњак, Новић, Обреновић (од 70. Радовановић), Перишић, Весић, Љубојевић (од 51. Радивојевић), Н. Митровић, Марковић.

МИТРОС: Мршић, Стојановић, Николић, Бабић, Панић, Матаруга, Трубић, Симјановски, Грбић (од 85. Сантовац), Крстић (од 67. Вукотић), Малиновић (од 46. Мирков).