Понедељак, 18. Март 2019.

Нова три бода за Слободу

У оквиру 17. кола Сремске лиге, у Доњем Товарнику ФК „Слобода“ је дочекала ФК „Напредак“ из Попинаца, и након 95 минута игре освојила нова 3 бода и тако се учврстила на лидерској позицији.

Већ у 5. минуту домаћин је преко Кнежевића озбиљно припретио, који је из непосредне близине гола Напретка уместо мреже погодио голмана Николића. Пар минута касније Ивковићу је мало недостајало да казни несигурност домаће одбране. Лепа акција Слободе у 15. минуту: сјајан центаршут Кубуровића у срце казненог простора Напретка, где је највиши у скоку био Кнежевић: али до промене резултата није дошло. Миленко Јовановић у 30. минуту пропушта сјајну прилику да доведе Напредак у вођство. Ипак, у 37. минуту искусни Јерковић голом кажњава неодлучност гостујуће одбране.

У 57. минуту, после прекршаја над Кнежевићем у казненом простору Напретка, Суџум досуђује пенал, који Владан Нинић не успева да реализује. Двадесетак минута касније шутем са око 18 метара Мркајић изненађује Николића за 2:0. Коначно, у 83. минуту Мркајић се још једном уписује у листу стрелаца за коначних 3:0.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику пред око 150 гледалаца судио је Божидар Суџум из Инђије.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, В. Нинић, Ђуричић, Ранђеловић, Јерковић, Ђуричић, Драгојевић, Кордолуп (од 70. Јоргић), Јанковић (од 46. Мркајић), Кнежевић (од 61. П. Мајсторовић).

НАПРЕДАК: Николић, Ђилас, Милош Јовановић, Ивковић, Сремац (од 68. Шарец), Скопљак, Пазарски, Василић, Миленко Јовановић, Јанковић, Тица (од 48. Ерцег ).