Понедељак, 11. Март 2019.

Значајни бодови за Попинчане

На старту пролећног дела сезоне, јуче је у Попинцима одигран дерби зачеља Сремске лиге. На домаћем терену фудбалери ФК „Напредак“ дочекали су ФК „Словен“ из Руме, а домаћини су већ у 27. минуту дошли у вођство, када се у казненом простору Словена најбоље снашао С. Јовановић, који је одбијену лопту послао у небрањени део гола. Фудбалери Напретка доминирали су већим делом утакмице, а све дилеме је отклонио Ивковић у 83. минуту, након проигравања Јанковића, за коначан резултат Напредак – Словен 2:0 (1:0).

Први део такмичења оба јучерашња сремсколигаша није постао у лепом сећању. Током зимске паузе, Напредак и Словен су осетно појачали свој играчки потемцијал, а посебно Напредак. Љубитељи фудбала из пећиначке општине су са великим нестрпљењем очекивали ову утакмицу, где је улог био велик, посебно за домаћина, којем су бодови били преко потребни, с обзиром да следеће недеље гостује лидеру на табели – Слободи из Доњег Товарника.

На игралишту Напретка, пред око 300 гледалаца судио је Мирослав Тодоровић из Инђије, који је на утакмици поделио 7 жутих картона.

НАПРЕДАК: Николић, С. Јовановић, Ђилас, Кљајић, М. Јовановић (од 74. Тица), Ивковић, (од 84. Ерцег), Сремац , Јанковић, Пазарски, Василић, Врачев.

СЛОВЕН: Дер, Лукић, Драгичевић, Топић, Станић, Батањски, Малић, Адамовић (од 39. Бошковић), Ђорђевић, Кљајић (од 55. Селаковић ), Недић.