Понедељак, 4. Март 2019.

Нерешено у Доњем Товарнику

Фудбалери сремсколигаша из Доњег Товарника јуче су одиграли последњу контролну утакмицу пред одлазак на припреме на Лепенски вир. У првом полувремену утакмице против Будућности из Салаша Ноћајског, тренер Живко Будимировић указао је поверење играчима, који би највероватније требало да буду стартери следеће недеље у против Борца у Кленку, у оквиру 16. кола.

У 23. минуту, након прекршаја над Симовљевићем у казненом простору Слободе, Оташевић је досудио пенал, који Станић није искористио. Тачније, Радосављевић је био на висини задатка. Десетак минута касније, ипак, долази до промене резултата: шут Сретеновића са око 25 метара био је неодбрањив за голмана Радосављевића.

У наставку утакмице, „друга слика“. Слобода преузима иницијативу, која у 61. минуту доводи до изједначења, када се пред голом Будућности најбоље снашао П. Мајсторовић. Коначан резултат ФК „Слобода“ – ФК „Будућност“ 1:1 (0:1).

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 100 гледалаца, судио је Милан Оташевић из Руме.

СЛОБОДА: Радосављевић, Ранђеловић, Рагастовац, В. Нинић, Кубуровић, Ђуричић, Драгојевић, Кордолуп, Кнежевић, Јерковић, Јеж. Играли су још: Шљукић, С. Нинић, Милић, П. Мајсторовић, Мркајић, Јанковић, М. Мајсторовић, Јоргић, Ашћерић и Радошевић.

БУДУЋНОСТ: Јокић, Сретеновић, Радосављевић, Петровић, Ђорђевић, Симеуновић, Јанковић, Опарушић, Јефтић, Станић и Симовљевић. Играли су још: Марјановић, Јестретић, Шуман, Митровић, Величковић и Старчевић.