Четвртак, 21. Фебруар 2019.

Комбинована постава Слободе против Подунавца

На стадиону Спортског центра ФСС у Старој Пазови јуче су се састали товарнички сремсколигаш ФК „Доњи Товарник“ и војвођански лигаш ФК „Подунавац“ из Белегиша. Била је то још једна у низу контролних утакмица за изабранике тренера Живка Будимировића, а без неколико играча, који најозбиљније конкуришу за стартну поставу (Радосављевића, В. Нинића, Рагастовца, Ђуричића, Мркајића...) игра Слободе у првом полувремену била је сасвим задовољавајућа.

У 28. минуту прилика са сремсколигаша из Доњег Товарника: Јерковић, практично, ствара сам себи шансу. Међутим шутира само у Ђуровића. Неколико минута пре краја првог полувремена био је и Подунавац у прилици за нешто више: Челар шутира у доњи десни угао гола Шљукића. Млади голман Слободе, који је добио прилику да чува мрежу свих 90 минута, био је на висини задатка и лопту избија у корнер.

Да је војвођански лигаш имао на располагању више расположенијих фудбалера за игру видело се у наставку утакмице. Најпре је Петронијевић шутем са око 25 метара изненадио Шљукића (50. минута). Исти играч је повисио предност Подунавца пет минута касније. Сјајне прилике за тим из Белегиша пропуштају и Гавриловић (59. минут) и Пејчиновић (65. минут). До вођства од 3:0 Подунавац долази у 70. минуту преко Челара. Искусни Јерковић, у 72. минуту проиграва Мајсторовића, који, иако се нашао у идеалној позицији, пропушта прилику да ублажи пораз Слободе.

Пријатељску утакмицу између Слободе и Подунавца, на игралишту Спортског центра ФСС судио је Марко Шљепица из Нових Бановаца.

ПОДУНАВАЦ: Ђуровић, Бојбаша, Ђурић, Личанин, Пауновић, Зоговић, Живковић, Балешевић, Челар, Пејчиновић и Иванковић. Играли су још: Мандић, Петронијевић, Тинтор и Гавриловић.

СЛОБОДА: Шљукић, Ранђеловић, Кубуровић, Јоргић, Кнежевић, Радошевић, Јеж, Ашћерић, Кордолуп, Драгојевић и Јерковић. Играли су још: Рашковић, Милић, Мајсторовић и Јанковић.